25/05/2021 | Yazar: Kaos GL

Lambdaistanbul’un “Aktivizm ve Akademi” okumaları Selin Berghan’ın transfeminizm üzerine metinleriyle devam ediyor.

Lambdaistanbul’un aktivizm ve akademi okumalarında bu akşam: Transfeminizm Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Lambdaistanbul, “Aktivizm ve Akademi” okumalarının üçüncüsü bu akşam saat 20.00’de yapılacak.

Bugünün okuma metinleri Selin Berghan’ın “Transfeminizm” ve “Transfeminizm: Feminizm herkes için mi?”.

Etkinliğin duyurusu şöyle:

“Aktivizm ve akademi okumalarının üçüncü buluşmasında bir araya geliyor ve transfeminizmi konuşmaya devam ediyoruz. Geçen ay sevgili Gülkan Noir ve Kanno'nun da anlatılarıyla Amargi Feminizm Tartışmaları 'Transfeminizm' oturumuna uzanan bir yolculuğa çıkmış, ardından da bugünün gözünden metni incelemiştik. Bu ay da Selin Berghan'ın, Transfeminizmi yazdığı iki metne odaklanıyoruz. İlki 2011, diğeri ise 2014 yılında yayımlanan metinler feminizme, trans kimliğe, trans aktivizme ve transfeminizme dair hem temel bir çerçeve sunuyor hem de önemli sorular soruyor.

*Berghan, S. (2011). Transfeminizm

*Berghan, S. (2014). Transfeminizm: Feminizm herkes için mi?

“Kayıt için 'transfeminizm' konulu e-mail atabilirsiniz.

“E-mail: lambda@lambdaistanbul.org

“*Kaynaklar, katılımcılara e-mail yoluyla iletilecektir. Bununla birlikte, katılım için kaynakları incelemeniz gerekmiyor, bu konuda hiçbir şey bilmesek veya bu konu hakkında daha önce hiç okumamış olsak bile kendi deneyimlerimizin kıymetinin farkındayız.

“**Yolladığımız e-mailler spam klasörüne düşebiliyor, lütfen spam klasörünüzü de kontrol etmeyi unutmayın!

“Görsel betimleme: turkuaz rengi arka fon üzerinde siyah puntolarla 'aktivizm ve akademi okumaları' yazısı yer alıyor ve onun altında da mor renkle yazılmış 'transfeminizm'. Etkinliğin 25 mayıs 2021 salı günü saat 20.00'de gerçekleşeceği belirtilmiş, sol alt tarafta iki kişi yer alıyor; pembe ve mavi renkli giysileri olan bu kişilerden solda olanı kollarını iki yana açmış, sağdaki ise trans bayrağını sallıyor. Trans bayrağı turkuaz, pembe ve beyaz renklerden oluşuyor. Sağ tarafta transgender sembolü yer alıyor ve altında da ''katılmak için lambda@lambdaistanbul.org adresine e-mail atabilirsiniz'' yazısı yer alıyor.”


Etiketler: yaşam
nefret