26/08/2022 | Yazar: Kaos GL

LGBTİ+ dernekleri, Nisan ayındaki konserinde çalışma arkadaşlarıyla yaptığı bir konuşma nedeniyle hukuksuz bir şekilde tutuklanan Gülşen için ortak açıklama yayımladı.

LGBTİ+ derneklerinden açıklama: Gülşen’e özgürlük! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

LGBTİ+ dernekleri, Nisan ayındaki konserinde çalışma arkadaşlarıyla yaptığı bir konuşma nedeniyle hukuksuz bir şekilde tutuklanan Gülşen için ortak açıklama yayımladı.

Açıklamada LGBTİ+ dernekleri; LGBTİ+’ların ve kadınların hapsedilmeye çalışıldığı karanlığa, son dönemde çıktığı her konserde cevap veren Gülşen’e verilen gözdağı Gülşen nezdinde LGBTİ+’ların yanında olan tüm kişi, kurum ve sivil toplum örgütlerine verilen ve herkesi sessizleştirmeye çalışan bir gözdağı, diyor.

Açıklamanın tamamı şöyle:

“Gülşen, aylar önce verdiği bir konserde söylediği ve ardından özür dilediği sözler bahane edilerek tutuklandı!

“LGBTİ+’ların ve kadınların hapsedilmeye çalışıldığı karanlığa, son dönemde çıktığı her konserde cevap veren Gülşen’e verilen gözdağı Gülşen nezdinde LGBTİ+’ların yanında olan tüm kişi, kurum ve sivil toplum örgütlerine verilen ve herkesi sessizleştirmeye çalışan bir gözdağı. Bunun farkındayız!

“LGBTİ+’lara açtığınız savaşta, LGBTİ+’ların yanında olan herkese ve her kuruma baskı, ceza, tehdit ve yasak politikalarıyla LGBTİ+’ları yalnızlaştırmaya çalıştığınızın farkındayız!

“Baskılarla, tehditlerle, yasaklarla ve cezalarla toplumun kutuplaştırılmasına; ifade özgürlüğüne ve sanatın her alanında yapılan baskı ve yasaklara karşı Gülşen’in yanındayız!

“LGBTİ+’ları ve LGBTİ+’ların yanında olan, destekleyen sanatçıları, insan hakları savunucularını, LGBTİ+ derneklerini ve sivil toplum örgütlerini hedef göstermekten vazgeçin!

“Gülşen’e özgürlük!”

İmzacılar şöyle;

17 Mayıs Derneği, Genç LGBTI+ Derneği, Gökkuşağı Aileleri Derneği (GALADER), HEVI LGBTI+ Derneği, Kaos GL Derneği, Kırmızı Şemsiye Derneği, Lambdaistanbul LGBTI+ Dayanışma Derneği, LİSTAG, Mersin 7 Renk LGBT, Muamma LGBTI+ Derneği, Özgür Renkler Derneği, Pembe Hayat LGBTI+ Dayanışma Derneği, SPoD, UniKuir Derneği

 


Etiketler: insan hakları
nefret