08/06/2017 | Yazar: Kaos GL

‘İşgale, baskıya ve ayrımcılığa son verin!’

LGBTİ İsrail: İşgal Varsa Onur Yürüyüşü Yok! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

“İşgale, baskıya ve ayrımcılığa son verin!”

Onlarca İsrailli LGBTİ aktivisti İsrail’deki homofobiyi kınamak ve Filistin’deki İsrail işgaline karşı ses çıkarmak için birleşti.

Elliden fazla aktivist ve sivil toplum çalışanının imzaladığı bildiride şu ifadelere yer verildi: “Irkçı homofobiklere: İşgal varken onur yürüyüşü yok. Mülteciler sınır dışı edilirken onur yürüyüşü yok. Aileler sokaklara atılırken onur yürüyüşü yok. Ülkenin durumu ve şiddetinizde onurlanacak hiçbir şey yok!”

Kamusal kınama, İsrailli rap şarkıcısının LGBTİ aktivistlerini şiddet içerikli bir Facebook paylaşımında hedef göstermesinin ardından geldi. Paylaşım, Filistin’e karşı saldırıyı bitirmeyi de içeren toplumsal adalet davalarıyla ilgili çalışan beş LGBTİ aktivistini hedef gösterdi.

Aktivist grup nefret dolu paylaşıma şu mesajla yanıt verdi, “Biz her yerde adaletsizliğin karşısında olmaya, İsrail’in Filistinlilerin haklarını ihlal edişine ve diğer topluluklara yönelik ayrımcılığına dikkat çekmeye devam edeceğiz. Ve LGBTİ topluluğunun içindeki arkadaşlarımıza bir hatırlatma olarak; bizim güvenliğimiz diğerlerinin güvenliği altında ezilemez. Biz burada kalmak ve topluluğumuzu yaşatmak için varız. İşgale, baskıya ve ayrımcılığa son verin! Hepimiz daha iyi bir gelecek hak ediyoruz.”

Çeviri: Nazlınur Karaağaçlı 


Etiketler: yaşam, dünyadan
Nefret