03/10/2018 | Yazar: Kaos GL

Kaos GL Derneği yaptığı çalışmalar hakkında takipçilerini bilgilendirmek için Eylül ayı faaliyet raporunu yayımladı.

LGBTİ+ mücadelesinde 25. yıl Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Kaos GL Derneği yaptığı çalışmalar hakkında takipçilerini bilgilendirmek için Eylül ayı faaliyet raporunu yayımladı.

Kaos GL Derneği yaptığı çalışmalar hakkında üye, gönüllü ve takipçilerini bilgilendirmek amacıyla hazırladığı “Aylık Faaliyet Raporu” yayınlarına devam ediyor. Derneğin Eylül ayı faaliyet raporunun tamamı dijital ortamda yayımlandı.

Kaos GL 24 yaşında!

Kaos GL, Dergi’nin ilk çıktığı 20 Eylül 1994’ten 20 Eylül 2018 itibariyle 24’i bitirip 25’inden gün almaya başlıyor… 

Kaos GL, dostlukla, iyilikle ve tabii ki güllümle mücadeleye devam ediyor!

“Yerel Yönetimler”den “Queer Sinema”ya…

Kaos GL Dergisinin 162. sayısı “Yerel Yönetimler” dosya konusuyla yayınlandı. Derginin Eylül-Ekim sayısı, yerel yönetimlerde LGBTi+ politikalarına odaklanıyor. Dergi, Kasım–Aralık sayısında “sağ popülizm” dosyası ile çıkacak.

Hakemli akademik dergi KaosQueer+’ın “Queer Sinema” dosya konulu yedinci sayısı çıktı.

Dergilerin dağıtım, kitabevleri ve internet satışı için NotaBene ile bağlantıya geçebilir; abonelik için semih@kaosgl.org adresine yazabilirsiniz. Dergiye editor@kaosgl.org adresinden katkıda bulunabilirsiniz.

Kaos GL’ye danışın…

Kaos GL Derneği, telefon ve mail yoluyla, mülteci ve Türkiyeli LGBTİ’lere sosyal danışmanlık hizmeti sağlıyor. Danışmanlık almak isteyen LGBTİ+'ler Kaos GL ile danisma@kaosgl.org adresi üzerinden iletişime geçebilir.

İnsan hakları mücadelesi sınır tanımaz…

Kaos GL Derneği, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ile birlikte yürüttüğü “LGBTİ Mültecilerin İnsan Haklarını Geliştirmek” projesi kapsamında, Eskişehir’de İranlı ve Afgan mülteci LGBTİ+'lerin katıldığı cinsel sağlık atölyesi düzenledi.

Kaos GL Derneği, LGBTİ Örgütlerin ve Aktivistlerin Kapasitesini Güçlendirme Programı kapsamında Eylül- Aralık 2018 döneminde Aktivizm Okulları düzenliyor. Aktivizm Okulları’nın ilki 12- 16 Eylül tarihleri arasında yapıldı.

Marmaris’ten Afyon’a öğrencilerle birlikte…

Kaos GL’den Aslı Alpar, Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın 2-9 Eylül tarihlerinde Marmaris’te düzenlediği Toplumsal Cinsiyet Eğitici Eğitimi’nde toplumsal cinsiyet, heteroseksizm ve mizah üzerine konuştu.

Türk Tıp Öğrencileri Birliği Kurultayı’nın 15-17 Eylül tarihlerinde Afyon'da yapılan etkinlikleri kapsamında, Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Çalışma Kolu’nun düzenlediği “LGBTİ+ Odaklı Savunuculuk ve Politika Üretimi Çalıştayı”nda Kaos GL’den Yıldız Tar ve ODTÜ LGBTİ+ Dayanışması’ndan Özgür Gür sunum yaptı.

Çankaya Belediyesi ve Ayizi Yayıncılık’ın düzenlediği Kadın Yazarlar Haftası “Bedenimiz Bizimdir” oturumunda kaosGL.org editörlerinden Aslı Alpar ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu’ndan Meltem Ağduk konuştu.

Ankara LGBTİ yasakları Belgrad’da konuşuldu…

Kaos GL ile birlikte Türkiye’den LGBTİ örgütlerinin de katıldığı Belgrad Onur HaftasıSırbistan’ın başkentinde, 10-16 Eylül tarihlerinde paneller ve kültürel etkinliklerle kutlandı. Kaos GL’nin de katıldığı oturumda Damla Umut Uzun, Türkiye’de LGBTİ+’lara karşı artan insan hakları ihlalleri ve nefret suçlarını anlatırken, yasaklanan onur yürüyüşleri, etkinlikler ve Kasım’dan bu yana devam eden Ankara LGBTİ+ etkinlik yasağını anlattı.

Nefret suçlarından, çalışma hayatında ayrımcılığa…

2018 Nefret Suçları Araştırması sürüyor. Araştırma, lezbiyen, gey, biseksüel, trans ve intersekslere (LGBTİ) dönük insan hakları ihlallerinin raporlanması için kullanılacak.

Kaos GL’nin Kadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Araştırmaları Merkezi ile yürüttüğü kamu çalışanı ve özel sektör çalışanı LGBTİ’lerin durumunu araştıran anket çalışmaları tamamlandı.

Kaos GL Derneği Aylık Faaliyet Raporları, OcakŞubatMartNisanMayısHaziranTemmuz-Ağustos ve Eylül bültenleri işte burada…              


Etiketler: yaşam
İstihdam