20/09/2018 | Yazar: Kaos GL

İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nın ardından imzaya açılan “LGBTİ+lara, Queerlere, Feministlere Diyalog Çağrısı” iletişim ortamını inşa etmek için buluşmaya çağırıyor.

“LGBTİ+lara, queerlere, feministlere buluşma çağrısı” Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nın ardından imzaya açılan “LGBTİ+lara, Queerlere, Feministlere Diyalog Çağrısı” iletişim ortamını inşa etmek için buluşmaya çağırıyor.

Fotoğraf: İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü, 2018, Veysel Mamuk

Bu yılki İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nın ardından haftanın inşa biçimi, hafta öncesi ve sonrası yaşanan sorunlara ilişkin diyalog çağrısı yayınlanmıştı. “LGBTİ+lara, queerlere, feministlere diyalog çağrısı” başlığı ve LGBTİ+ aktivistlerin imzasıyla yayınlanan metnin ardından, buluşma çağrısı yapıldı:

“’LGBTİ+lara, Queerlere, Feministlere Diyalog Çağrısı’ metninin yayınlanmasının ardından oluşan iletişim imkanını gözeterek yaratacağımız kolektif çözümler için bir araya gelmeyi umut ediyoruz. Varolan koşullar içinde örgütlenme biçimlerimiz üzerine tartıştığımız, nasıl bir arada durmak istediğimizi konuştuğumuz bir toplantı olabilmesini ve birlikte yeni başlıklar üretebilmeyi diliyoruz.”

“Diyalog ortamı inşa etmek için ilk adımı atmak üzere bir araya gelip fikirlerini paylaşmak isteyen  LGBTİ+’lar, queerler, feministler olarak 29 Eylül Cumartesi günü saat 15.00’te, Çıplak Ayaklar Stüdyosu’nda buluşuyoruz.”

Buluşma, 29 Eylül Cumartesi günü 15:00 – 20:00 saatleri arasında Çıplak Ayaklar Stüdyosu’nda (Firuzağa Mah. Çukurcuma Cad. No:6/3 Beyoğlu) gerçekleşecek. 


Etiketler: yaşam
İstihdam