20/03/2017 | Yazar: Kaos GL

Teksas’ta kürtajı kısıtlayan yasalara karşı ‘erkeklerin mastürbasyon yapmasını doğmamış çocuğa ve yaşamın kutsallığına karşı bir hareket’ olarak gören yasa tasarısı önerildi.

‘Erkeklerin mastürbasyon yapması yaşamın kutsallığına karşı’ Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Teksas’ta kürtajı kısıtlayan yasalara karşı “erkeklerin mastürbasyon yapmasını doğmamış çocuğa ve yaşamın kutsallığına karşı bir hareket” olarak gören yasa tasarısı önerildi.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Teksas eyaletinde onaylanmış bir tıbbi kurum dışında mastürbasyon yapan erkeklere 100 dolar para cezası kesilmesini söyleyen bir yasa tasarısı önerildi.

4260 numaralı tasarı, Demokrat Parti’den Jessica Farrar’ın önerisi. Farrar bu tasarıyı ABD genelinde tartışma konusu olan “kadınların üreme sağlığı” yasalarına karşı satirik bir cevap olarak önerdi.

Tasarı, “Erkek politikacıların kadınların kürtaja ve doğum kontrol haplarına erişimini kısıtlayan yasalar çıkarmasına karşı” aynı yöntemi erkeklere uygulamayı öngörüyor.

“Esas komik olan sağlığa erişimin engellenmesi”

Farrar, “Birçok kişi tasarıyı komik buldu ama esas komik olan Teksaslı kadınların her gün karşılaştığı engeller, yasalar yoluyla sağlığa erişimlerinin engellenmesi. Kadınları kürtajla alınmış bir fetüsü yakmak ya da gömmeye zorlayan bir yasa tasarısı görünce daha fazla dayanamadım ve bu tasarıyı hazırladım” dedi.

4260 sayılı kanun tasarısına göre “mastürbasyon ile ortaya çıkan sıvı” tıbbi kurumlarda hamilelik için kullanılabilir ancak, “Bir kadının vajinası dışında veya bir tıbbi kurumun gözetimi olmaksızın mastürbasyon yapmak ve her boşalma 100 dolar ile cezalandırılacak ve doğmamış çocuğa ve yaşamın kutsallığına karşı bir hareket olarak değerlendirilecek.”

ABD genelinde kürtaj konusunda en kısıtlayıcı yasalara sahip eyalet Teksas olarak görülüyor. 


Etiketler: yaşam, dünyadan
Nefret