14/07/2017 | Yazar: Kaos GL

Kaos GL bu yıl kolektif yardımseverlik koşusu için İstanbul Maratonunda Adım Adım oluşumu ile koşacak.

‘O zaman koşarız’ Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Kaos GL bu yıl kolektif yardımseverlik koşusu için Adım Adım oluşumu ile koşacak.

Çizim: Aslı Alpar

Kaos GL bu yıl kolektif yardımseverlik koşusu için Adım Adım oluşumu ile koşacak. 12 Kasım 2017 tarihinde yapılacak İstanbul Maratonunda koşucular, Kaos GL için kampanyalarını yaratıp Kaos GL için koşabilecek.

Adım Adım’ın genişleyen STK ağına bu sene Kaos GL de katıldı. Adım Adım platformunun desteklediği STK sayısı ise 46’ya yükseldi. Yeni STK’lar ilk kez 12 Kasım 2017’de yapılacak İstanbul Maratonunda koşacak.

Kaos GL için nasıl koşarım?

İyilik Peşinde Koş platformu üzerinde kampanyalar henüz görünür hale gelmediği için proje bilgilerini ve koşuya katılmak için gerekli adımları adimadim@kaosgl.org adresine e-mail atarak öğrenebilirsiniz.

39. İstanbul Maratonuna 31 Ağustos tarihine kadar indirimli olarak şu adresten kayıt olabilirsiniz.

Adım Adım Oluşumu

Adım Adım, Mart 2008’te, yurtdışında ‘charity run’ olarak bilinen kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumudur. Adım Adım Oluşumu, başta koşu olmak üzere yüzme, bisiklet, dağcılık gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla ülkemizin önemli sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlamaktadır.

2016 sonu itibariyle 25 bin+ gönüllü koşucusu ve 180 bin+ bağışçı aracılığıyla bünyesinde yer alan STKLara aktarılan kaynak 21 milyon+ TL’ye ulaşmıştır.

İyilik Peşinde Koş Nedir?

Koşu gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla Sivil Toplum Kuruluşları ('STK') için kaynak yaratma metodudur.

Bu yöntem ile koşucular ulusal veya uluslararası koşu/triatlon/duatlon/bisiklet/yüzme gibi yarışlara katılmadan önce duyuru ve çağrılarını kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta aracılığıyla duyururlar. Duyurularında destekledikleri STK'ların projelerine bağış çağrısında bulunurlar. Bağışlar doğrudan doğruya ilgili STK’nın ilgili proje için açılan resmi banka hesabına yapılır.


Etiketler: yaşam
Nefret