30/11/2022 | Yazar: Kaos GL

Yönetmenliğini Burcu Melekoğlu ile Vuslat Karan'ın üstlendiği Mavi Kimlik (Blue ID) filmi Hollanda Televizyon Kurumu'nun verdiği "Seyirci Ödülü"nü aldı.

Mavi Kimlik filmine seyirci ödülü Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

35. Amsterdam Uluslararası Belgesel Film Festivali'nin (İDFA) ödül töreni 17 Kasım’da yapıldı. Uluslararası Amsterdam Tiyatro'da (International Theatre Amsterdam-ITA) yapılan törende; En İyi Film dalında IDFA Ödülü Apolonia filmi ile yönetmen Lea Glob (Danimarka, Polonya, Fransa) aldı.

Kuirfest’in bildirdiğine göre; yönetmenliğini Burcu Melekoğlu ile Vuslat Karan'ın üstlendiği eski oyuncu Rüzgar Erkoçlar'ı anlatan Mavi Kimlik (Blue ID) filmi ise NPO’nun ( Hollanda Televizyon Kurumu) verdiği "Seyirci Ödülü"nü aldı.

NPO, IDFA Seyirci Ödülü'nün kazananı, film gösteriminin ardından beğenilerini oy kartıyla ifade eden ziyaretçiler tarafından belirleniyor. Seyirci ödülüne bu yıl 153 film katıldı. Her gösterim sonunda koparma kartı kullanılarak toplam 20 bin 845 oy kullanıldı. Blue ID seyircilerden 9,51 gibi bir puan alarak birinci sırada yer aldı.


Etiketler: kültür sanat, dünyadan
İstihdam