09/07/2018 | Yazar:

Mersin Onur Haftası bugün “Onur Yüzüşü” etkinliğiyle başladı.

Mersin Onur Haftası: Yasaklara, baskılara, dayatmalara karşı buradayız! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Mersin Onur Haftası bugün “Onur Yüzüşü” etkinliğiyle başladı.

“Red” temasıyla 4. Mersin Onur Haftası bugün “Onur Yüzüşü” etkinliğiyle başladı. “Karada, havada, denizde her yerdeyiz!” diyerek yola çıkan Mersin Onur Haftası Komisyonu, haftayı 100. Plajı’nda yüzerek açtı.

Onur Yüzüşü’ne katılan LGBTİ+'lar, queer ve feministler “dönmeyiz dönmeyiz biz bu yoldan dönmeyiz”, “dünya yerinden oynar ibneler özgür olsa”, “faşizme karşı bacak omuza” sloganları atarak yüzdü.

Mersin Onur Haftası Komisyonu adına bir açıklama yapan Muamma LGBTİ+ aktivisti Gizem Derin “tüm yasaklara, baskılara, dayatmalara karşı buradayız ve Onur Haftası’nı kutluyoruz” dedi.

Baskıya dikkat çeken Derin “Ankara’da, İstanbul’da ve diğer şehirlerde yasaklara karşı LGBTİ+lar direniyor. Biz Mersin’de 4. kez Onur Haftası organize ediyoruz ve tüm yasakları reddediyoruz” diyerek Ankara Valiliği’nin yasağı ile başlayan LGBTİ+ etkinliklerinin engellenmesine karşı “Bir aradayız!” mesajını verdi. 

4. Mersin Onur Haftası etkinlikleri 9-14 Temmuz tarihleri arasında karada, havada, denizde sürecek. Programa buradan göz atabilirsiniz.

İlgili haber

4. Mersin Onur Haftası bugün başlıyor


Etiketler: yaşam
İstihdam