09/11/2018 | Yazar: Kaos GL

Mersin’de faaliyetlerini sürdüren Muamma LGBTİ+ Derneği 25 Kasım Pazar günü Flört Şiddeti Atölyesi düzenliyor.

Muamma flört şiddetini konuşacak Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Mersin’de faaliyetlerini sürdüren Muamma LGBTİ+ Derneği 25 Kasım Pazar günü Flört Şiddeti Atölyesi düzenliyor.

Mersin’de geçtiğimiz yıl kurulan ve 1 Kasım’da dernekleşen Muamma LGBTİ+ 25 Kasım’da Flört Şiddeti Atölyesi düzenliyor. Psikolog Fatma Adalet Şahin’in yöneteceği atölyede flört şiddeti, flört şiddetinin etkileri, şiddete dair mitler, ilişkilerin güvenirliği gibi konu başlıkları ele alınacak.

Dernek sosyal medyada paylaştığı atölyeyi şöyle duyurdu: “Flört şiddeti, bir kişinin duygusal, romantik, cinsel bir ilişkide bulunduğu partnerinden gördüğü fiziksel, cinsel, psikolojik, sosyal ve dijital şiddet davranışlarını içerir. Cinsiyet, yaş, eğitim düzeyi, bedensel yeterlilik, cinsel yönelim, sosyo-ekonomik durum fark etmeksizin herkesin karşılaşabileceği bir durumdur. Bu atölye kapsamında flört şiddeti, flört şiddetinin etkileri, şiddete dair mitler, ilişkilerin güvenirliği gibi konu başlıkları ele alınacaktır. İlişki türlerine ve şiddet türlerine ilişkin birçok uygulama yer alacaktır.”

25 Kasım Pazar günü, saat 15:00’de Mersin Yenişehir’deki Ahmet Karabudak Sanat Atölyesi’nde düzenlenecek olan Flört Şiddeti Atölyesi’nin etkinlik sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.


Etiketler: yaşam
Bayram