19/10/2017 | Yazar: Kaos GL

Nakka LGBTİ+, kendisi ile aynı dertleri taşıyan herkesi örgütlenmek üzere açık toplantıya çağırıyor.

Nakka LGBTİ+ açılıyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Nakka LGBTİ+, kendisi ile aynı dertleri taşıyan herkesi örgütlenmek üzere açık toplantıya çağırıyor.

Nakka LGBTİ+ açık toplantıya çağırıyor. Bu zamana kadar kapalı toplantılar alan Nakka LGBTİ+ kendisi ile aynı dertleri taşıyan herkesle birlikte örgütlenmek için 21 Ekim Cumartesi günü, saat 19:00'da, Muaf Beyoğlu'nda buluşmaya çağırıyor.

Referandum sürecinde “Hayır” kampanyası için kurulan Nakka LGBTİ+ referandumun ardından yapılan toplantıda devam etme kararını aldığı günden beri düzenli toplantılar aldı ve bu süreci söyleşiler, atölyeler, partiler ve film gösterimleri yaparak ördü.

Nakka LGBTİ+ hakkında

Nakka LGBTİ+ kendisini şöyle tanıtıyor:

“NAKKA LGBTİ+ sokakta ve görünür olma kaygısıyla, mesel bazlı bir araya gelen gönüllü ve bağımsız aktivistler toplamıdır, akışkan ve dönüştürülebilirdir. Türkiye’nin tek adamlığa giden referandum yolunda, eşitlik, özgürlük ve adaleti tesis edebilecek bir anayasa talebiyle ilk kez bir araya gelmiştir, kurumsallık kaygısı yoktur. Sokakta olmayı önemser, görünürlüğün gücüne inanır. Yalnızca sokakta kendine alan açmakla kalmaz, var olan alanlarda da kendini gösterir. Sabit bakış açılarına sahip değildir, farklı disiplinlerden destek alır ve bir araya gelen toplamın ve zamanın değişimiyle söyleminin ve pratiğinin değişmesine müsaade eder, fikir dayatmaz. Bu akışkanlığı düzenli toplanması, tartışması ve örgütlenmesi ile sağlar.”

Toplantının duyurusuna ulaşmak için tıklayınız.

 


Etiketler: yaşam
Nefret