14/03/2018 | Yazar: Kaos GL

ODTÜ LGBTİ+ Dayanışması "Yasak" temalı afiş yarışması düzenliyor. Son katılım 30 Mart.

ODTÜ LGBTİ+ Dayanışması “Yasak”lara inat afişinizi bekliyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

ODTÜ LGBTİ+ Dayanışması "Yasak" temalı afiş yarışması düzenliyor. Son katılım 30 Mart.

Fotoğraf: 2017 yılı ODTÜ Mezuniyet Töreni

ODTÜ LGBTİ+ Dayanışması "Yasak" temalı afiş yarışması düzenliyor. Seçilen afiş Onur Haftası’nda ODTÜ LGBTİ+ Dayanışması tarafından kullanılacak.

Dayanışma, sosyal medya hesabından yayınladığı yarışma duyurusunda, seçilen afişin LGBTİ etkinliklerinin yasaklandığı, insan haklarının hiçe sayıldığı bu dönemde Onur Haftası’nın bir parçası olacağını belirtiyor.

Son katılım tarihi 30 Mart olan afiş yarışması katılımcılarından LGBTİ+ yasağına ses vermesi, ODTÜ’de 21 yıldır süren LGBTİ+ mücadelesini temsil edebilmesi ve topluluğun politik duruşunu yansıtabilmesi bekleniyor.

Eserlerin, PDF veya 300 dpi-JPG formatında odtulgbti@gmail.com adresine gönderilmesi ve eserle birlikte katılımcının adı, kendini kısaca tanıtan özgeçmişi ekte yer alması gerekiyor. Kazanan afiş 7 Nisan’da açıklanacak.

Kazanan eser sahibine 100 TL ve queer kitap seti armağan edilecek.

Yarışmaya katılım koşulları şöyle:

*Katılımcılar daha önce ödül almamış ya da sergilenmemiş en fazla iki (2) yapıtla yarışmaya katılabilirler.

*Yarışmaya katılan her tasarımın özgün, daha önce başka bir yerde üretilmemiş, ticarileşmemiş, yayınlanmamış olması gerekmektedir. Aksi bir durumunun tespiti halinde tasarım yarışmadan diskalifiye edilecektir.

*Yarışmacılar sadece 6 harf / rakamdan oluşan bir rumuz belirlemelidir. Rumuz, çalışmanın alt kısmında yer almalıdır. Afiş tasarımının üzerinde isim, imza gibi herhangi bir işaret bulunmamalıdır.

*Kullanılacak olan renkler basıma uygun olmalıdır.

Detaylar için burayı ziyaret edebilirsiniz.


Etiketler: yaşam
Nefret