25/06/2017 | Yazar: Kaos GL

LGBTİ+ Onur Yürüyüşü bütün tehditlere ve yasaklara rağmen bugün 17.00’de İstiklal Caddesi’nde yapılacak.

Onur Yürüyüşü bugün 17.00’de! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

LGBTİ+ Onur Yürüyüşü bütün tehditlere ve yasaklara rağmen bugün 17.00’de İstiklal Caddesi’nde yapılacak.

İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü bugün 17.00’de İstiklal Caddesi’nde yapılacak. Valiliğin “kamu düzeni” ve “toplumun farklı kesimlerinden gelen tepkileri” bahane ederek yasakladığı yürüyüş için 17.00’de Fransız Kültür Merkezi önünde toplanma başlayacak.

Komite açıklaması: Alışın, buradayız!

LGBTİ+ Onur Haftası Komitesi Valilik yasağının ardından yaptığı açıklamada “Alışın, buradayız, gitmiyoruz!” diyerek Taksim’e çağrı yapmıştı. Komitenin açıklamasında şu ifadeler yer alıyordu:

“Umuyoruz ki valilik barışçıl toplanma hakkının yeterli güvenlik önlemleri dahil devlete getirdiği yükümlülüklerin farkına vararak bu kararından vazgeçer ve 25 Haziran Pazar günü 15. İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü için bir kez daha saldırı kararı vermek yerine, toplumu birleştirici, sağduyulu ve insan haklarına saygılı bir tutum alarak, barışçıl ve güven içinde açıklama yapmamız için alan sağlar.

“Altını bir kez daha çizmek istiyoruz ki bizler şehrin bir yerinde değil her yerindeyiz, bir gün değil her gün sesimiz çıksın istiyoruz. Bir kez daha diyoruz ki "Alışın, Burdayız, Gitmiyoruz!”


Etiketler: yaşam
Nefret