10/12/2019 | Yazar: Kaos GL

SPoD, Pazar Sohbetleri Moderatör Eğitimi’ne başvurmaya çağırıyor.

Pazar Sohbetleri Moderatör Eğitimi başvuruları açıldı Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD), 3 Temmuz 2016 tarihinden bu yana, pazar günleri gönüllü moderatörlerin desteğiyle LGBTİ+’ların romantik ve kişiler arası ilişkilerini, aileyle olan sürecini, korku ve fedakarlıklarını, kendini kabul ve var olma mücadelesini, dayanışma ve şiddet hikayelerini, mutlu sonlarını paylaştığı grup toplantıları düzenliyor. SPoD, “Pazar Sohbetleri” olarak adlandırılan bu toplantılar katılacak moderatörler için eğitim düzenliyor.

Pazar Sohbetleri’ne dair

Pazar Sohbetleri; açılma, cinsellik, aile ile ilişkiler, romantik ve sosyal ilişkilerde yaşanılan zorluklar dahil LGBTİ+ camiasını etkileyen ve insana dair her konunun konuşulduğu; çeşitli oyunlar ve egzersizlerle sohbetin desteklendiği oturumlardan oluşuyor. Pazar Sohbetleri, deneyim paylaşımı ve grup içi destek yolları ile LGBTİ+’ların kendi cinsiyet kimliklerini ve cinsel yönelimlerini (ve LGBTİ+ olmaya dair nicelerini) saklamadan güvenli bir ortamda bir arada olmalarına imkân sağlıyor.

Pazar Sohbetleri moderatörleri ikişerli ve dönüşümlü olarak her pazar günü saat 14.30-16.30 saatleri arasında SPoD ofiste oturumları gerçekleştiriyor.

Nasıl başvurabilirim?

SPoD, moderatör olmak için eğitimlere başvuracakların öncelikle; insan hakları konusunda yeterli hassasiyetlere sahip, LGBTİ+ların yaşadığı sorunlar ve hak savunuculuğu çerçevesinde bilgisi olan, ön yargılarını bir kenara bırakmış, iletişim becerileri güçlü, takım çalışmasına yatkın, etik değerlere ve kişisel sınırlara saygı duyan ve gizliliğe önem veren bireyler olmasını bekliyor. Grup çalışmaları düzenli katılım gerektirdiğinden hem ekibe hem de katılımcılara karşı sorumluluklarının bilincinde olarak en az 6 ay bu çalışmaları yürütmeyi taahhüt edebilecek kişilerin başvurmasını rica ediyor. Yüz yüze mülakat sonrası seçilen kişilerin moderatör eğitimine tam zamanlı katılım göstermesi zorunlu olduğunu iletiyor.

İstanbul’da yaşayan LGBTİ+’lara öncelik tanınacak; eğitim, 11 Ocak 2020 ve 18 Ocak 2020 tarihlerinde iki tam gün olarak gerçekleşecek olan kolaylaştırıcı moderatör eğitimine katılmak için başvuru formunu 20 Aralık 2019 tarihine kadar buradan doldurabilirsiniz.


Etiketler: yaşam
Dijital