14/04/2023 | Yazar: Kaos GL

Sosyal Politika, Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği’nin (SPoD) Pazar Sohbetleri devam ediyor. Bu haftanın konusu “anlaşılmak”.

Pazar Sohbetleri’nde bu hafta: Anlaşılmak Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

2016 yılında açılma sohbetleri olarak başlayan Pazar Sohbetleri’nde her hafta bir konu üzerinde katılımcılar deneyim ve fikirlerini paylaşıyor. LGBTİ+’ları güçlendirmeyi hedefleyen Pazar Sohbetleri’nin bu haftaki duyurusu şöyle:

“Pazar Sohbetleri’nde bu hafta ‘anlaşılmak’ üzerine konuşuyoruz. Aslında sevilmek kadar anlaşılmak istiyoruz belki de. Yorulduk dediğimiz yerden bir mucize olsun der gibi anlaşılmak istiyoruz. Yürüdüğümüz yolda yalnız olmadığımızı, anlaşıldığımızı hissetmek ihtiyacı duyuyoruz. Anlaşılmak; bazen içinde bulunan durumun, yaşanan hislerin, altında ezilen duyguların, çekilen acının veya mutluluğun başkaları tarafından hissedilmesi… Gelin 16 Nisan Pazar günü anlaşılmak üzerine konuşalım.”

Katılmak için mesafesizsohbetler@spod.org.tr adresine mail yoluyla ulaşabilirsiniz. Yüz yüze yapılacak sohbet için adres bilgisi yine mail ile sohbetten önce paylaşılacak.


Etiketler: yaşam
İstihdam