04/04/2023 | Yazar: Kaos GL

Sosyal Politika, Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği’nin (SPoD) Pazar Sohbetleri devam ediyor. Bu haftanın konusu “dayanıklık ve kırılganlık”.

Pazar Sohbetleri’nde bu hafta: Dayanıklık ve kırılganlık Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

2016 yılında açılma sohbetleri olarak başlayan Pazar Sohbetleri’nde her hafta bir konu üzerinde katılımcılar deneyim ve fikirlerini paylaşıyor. LGBTİ+’ları güçlendirmeyi hedefleyen Pazar Sohbetleri’nin bu haftaki duyurusu şöyle:

“Pazar Sohbetleri’nde bu hafta ‘dayanıklık ve kırılganlık’ üzerine konuşuyoruz. ‘Güçlü ol’ derler. ‘Tarih zayıfları sevmez, güçlü olandır tarihi yazan.’ Peki ya güçlü olmasak ne olur? Hatta nedir ki bu ‘güç’? Kim yazar tanımını? Dayanıklılık nedir? Nelere dayanmalıyız ki bu hayatta? Ya bırakırsak dayanmayı da kırgınlıkla yaşarsak ne olur? Açsak yaralarımızı güneşe, daha kolay iyileşmez mi ki acaba? Güç nedir? Dayanıklılık nedir? Nelere, nasıl dayanıyoruz? Kırılganlık nedir? Neler kırar insanı? Sen de gel, sohbete katıl. Belki de benzerdir kırgınlıklarımız.”

Katılmak için mesafesizsohbetler@spod.org.tr adresine mail yoluyla ulaşabilirsiniz. Yüz yüze yapılacak sohbet için adres bilgisi yine mail ile sohbetten önce paylaşılacaktır.


Etiketler: yaşam
İstihdam