10/08/2018 | Yazar: Kaos GL

SPoD’un Pazar Sohbetleri’nde bu hafta güvenli alanlar konuşulacak.

Pazar Sohbetleri’nde bu hafta: Güvenli alanlar Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

SPoD’un Pazar Sohbetleri’nde bu hafta güvenli alanlar konuşulacak.

Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD), deneyim ve bilgi aktarım buluşmaları düzenliyor. Pazar Sohbetleri, her buluşmada farklı bir konuyu ele alarak tartışmaya açıyor.

SPoD, bu hafta “güvenli alanlar”ı tartışmak için buluşmaya çağırıyor. 12 Ağustos Pazar günü 14:30 – 16:30 saatleri arasında gerçekleşecek olan buluşmada, “Güvenli alan nedir?” ve “LGBTİ+’lar için ne ifade ediyor?” sorularından yola çıkılacak. Adres bilgisi için info@spod.org.tr adresine e-posta yollayabilirsiniz.

Pazar Sohbetleri nedir?

Pazar Sohbetleri; açılma, cinsel yönelim, aile ile ilişkiler, romantik ve sosyal ilişkilerde yaşanılan zorluklar dahil LGBTİ+ camiasını etkileyen ve insana dair her konunun tartışıldığı; film gösterimleri, oyun ve drama faaliyetlerinin yapıldığı oturumlardan oluşuyor. Sohbetler, toplantılarında aktarılan deneyim/bilgi akışı ve oluşan grup içi destek ile LGBTİ+’ların kendi cinsiyet kimliklerini ve cinsel yönelimlerini saklamadan güvenli bir ortamda bir arada olmalarına imkân sağlıyor.


Etiketler: yaşam
İstihdam