31/10/2018 | Yazar: Yıldız Tar

Dernek bu sayede psiko-sosyal ve hukuki destek de sağlıyor.

Pembe Hayat’tan hak ihlaline uğrayanlar için online başvuru formu Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Pembe Hayat, hak ihlaline uğrayanlar için online başvuru formu hazırladı. Dernek bu sayede psiko-sosyal ve hukuki destek de sağlıyor.

Pembe Hayat Derneği, hak ihlali raporları ve hak ihlaline uğrayan kişilerin güçlendirilmesi için online bir başvuru formu hazırladı. Hak ihlaline maruz kalan LGBTİ+ kişiler bu form ile Pembe Hayat Derneği’ne başvurabiliyor.

Başvuru formunda olaya ilişkin bilgilerin yanı sıra hak ihlaline maruz bırakılan kişilerin sosyal hizmet danışmanlığı isteyip istemediği, psikolojik destek için yönlendirme ve Pembe Hayat’tan talepleri de soruluyor.

Dernek, bu online başvuru formu vasıtasıyla mağdurlarla iletişime geçiyor, ihtiyaç duydukları sosyal, psikolojik ve hukuki yönlendirmeleri yapıyor. Forma gelen başvurular üzerinden senelik hak ihlali verilerini de derliyor.

“Psiko-sosyal ve hukuki destek veriyoruz”

Dernekten sosyal hizmet uzmanı Şennur Ören, online başvuru formlarını KaosGL.org’a şöyle anlattı:

“Tutulan hak ihlalleri raporları derleniyor ve yıllık bir rapor halinde kamuoyuna ve kontakta olduğumuz uluslararası ağımız ile paylaşılıyor. Aynı zamanda tutulan raporlar sonrasında hak ihlallerine yönelik iyileştirici, onarıcı ve önleyici faaliyetler gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Raporuna ulaştığımız kişiye aynı zamanda psiko-sosyal ve hukuki destek veriyor ya da yönlendirmeler yapıyoruz.”

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.

 


Etiketler: insan hakları
nefret