01/09/2023 | Yazar: Kaos GL

HIV ile yaşayanlara akran danışmanlığı veren Pozitif Dayanışma, Ankara’daki metro tutacaklarına yapıştırdığı karekodlarla HIV’e dair farkındalık yaratıyor.

Pozitif Dayanışma’dan Ankara metrolarına karekod Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kentteki metro tutacaklarını burç yorumlarıyla tasarlaması gündemde. HIV ile yaşayanlara akran danışmanlığı veren Pozitif Dayanışma bu tutacaklara bir karekod ekledi.

Pozitif Dayanışma’nın karekodunu okuttuğunuzda HIV’e dair bilgilerin yer aldığı web sayfası açılıyor. Pozitif Dayanışma bu müdahalesini şöyle duyurdu:

“Ankara’da yaşayanlar ya da Ankara’ya yolu düşenler bilirler, eskiden metro ve ankaray istasyonlarında reklam panoları üzerinde “BURAYA BAKARLAR” yazısıyla bir göz afişi sessiz sedasız sizi karşılar ve uğurlardı. Ankara zamanla değişir, dönüşürken pek rağbet görmeyen bu reklam panolarındaki göz afişleri yıllarca hiç değişmedi ve toplumsal belleğimizde bir yer edindi.
“Günümüzde artık bu afişleri göremesek de Pozitif Dayanışma olarak toplumsal belleğimizi dürtüyor ve “BURAYA BAKARLAR” demeye devam ediyoruz. Bizi görürseniz Ankara’da bir yerlerde hatırlayın ve buraya bakın.”


Etiketler: yaşam, hiv
İstihdam