12/04/2019 | Yazar: Kaos GL

Türkiye’nin queer olimpiyatları bu sene 23 - 25 Ağustos’ta İstanbul’da Heybeliada ve Kalamış’ ta gerçekleşecek, ajandalarınıza not edin!

Queer Olympix tarihleri açıklandı Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Türkiye'nin queer olimpiyatları bu sene 23 - 25 Ağustos’ta İstanbul'da Heybeliada ve Kalamış' ta gerçekleşecek, ajandalarınıza not edin!

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Queer Olympix 23 – 25 Ağustos tarihlerinde İstanbul'da Heybeliada ve Kalamış’ta sporcularla buluşacak.

Yeşil sahalardaki erkek egemenliğe ve heteroseksizme karşı top koşturan, çoğunluğu LGBTİ+ ve kadınlardan oluşan futbol takımı Atletik Dildoa, Queer Olympix’i 3 sene önce şöyle duyurmuştu:

“LGBTİ+ ve kadın olmak, kenti kullanırken bizi ister istemez çeşitli manevraları öğrenmeye, öz savunma tekniklerine, türlü türlü stratejilere sürüklüyor. Özellikle son dönemde siyasi ve toplumsal baskının kamusal alanda getirdiği kısıtlamalar, büyük meydanlarda yaşadığımız coşkulu direnişlere ve eğlencelere imkân tanımıyor ne yazık ki… Bir süredir kentin çeşitli yerlerindeki halı sahalarda futbol oynayan kadınlar ve LGBTİ+ bireyler olarak, özlediğimiz kalabalıkları spor aracılığıyla yaratabilir miyiz, “kamusal alanda varız” cümlesini bir de sporla kurabilir miyiz diye sorduk kendimize ve bu etkinliğin hazırlıklarına koyulduk. Sporun kitleleri birleştirici gücünün yanı sıra bedenimizi özgürleştirmenin yollarından biri olduğuna inanarak bu deneyimin imkânını gelin birlikte ve İLK KEZ yaratalım diyoruz!”

Queer Olympix’in tanıtım videosunu ve afişini ise bu yıl Gözde Gürel tasarladı.

İlgili haberler:

Queer Olympix, Şiddetsiz Eylem Atölyesi’nde

“Rollerin belirsizliği herkesi heyecanlandırdı”

Fotoğraflarla Queer Olympix

Öz savunma atölyesi Queer Olympix’te!

“Queer Olympix” programı belli oldu

Parti: Queer Olympix ile dayanışmaya!

“Kimlikler ötesi bir dünya mümkün inancı ile spor yapıyoruz”

Birlikte paslaşarak sporun tadına varmak

Cinsiyetçi ve heteroseksist sporun ötesinde: Queer Olympix

Türkiye’nin ilk kuir olimpiyat oyunları: Queer Olympix

Queer Olympix programı açıklandı

Atletik Dildoa’dan ‘Queer Olympix’

 


Etiketler: yaşam, spor
İstihdam