05/12/2022 | Yazar: Kaos GL

SPoD, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde “bizlerin yekpare bir yapıda olmadığını, birbirimizden farklı beden ve deneyimlere sahip olduğumuzu” hatırlattı.

“Sağlam, natrans, heteroseksüel politikalar üzerine kurulu dünyada hiçbirimiz eşit değiliz” Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Sosyal Politika, Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD), 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde yayınladığı mesajında normatif ve sağlamcı düzene karşı “Tüm çeşitlilik ve farklılıklarımızla mücadelemizi ve dayanışmamızı büyütüyoruz” dedi:

“İktidarın kurduğu normatif düzen sadece LGBTİ+’ları değil, kendi norm ve düzenine uymayan herkesi dışlıyor ve öteki kılıyor. Birçoğumuz gibi sesleri ve talepleri duyulmayan, yurttaşlık haklarına eşit ulaşamayan engelliler, sağlamcı düzende görünmez kılınıyor.

LGBTİ+’lar için büyüttüğümüz dayanışmamızda çeşitliliğimizin getirdiği farklı ihtiyaçlarımızı yinelemeye devam ediyor, toplumsal cinsiyet ve cinsel yönelim kimlikleri fark etmeksizin engellilerin haklara ve kente eşit erişim taleplerinin altını çiziyoruz.

Sağlık, eğitim, barınma, kent ve yaşamın her alanında sürdürdüğümüz mücadelemizde; bizlerin yekpare bir yapıda olmadığını, birbirimizden farklı beden ve deneyimlere sahip olduğumuzu hatırlatıyoruz.

Sağlam, natrans, heteroseksüel beden ve deneyimlerin makbul kılındığı politikalar üzerine kurulu dünyada hiçbirimiz eşit değiliz. Tüm çeşitliliklerimiz ve farklılıklarımızla mücadelemizi ve dayanışmamızı birlikte büyütüyoruz.”


Etiketler: yaşam
İstihdam