12/07/2017 | Yazar: Kaos GL

RADical Pride; ‘Gözyaşartıcı bombalar, plastik mermiler, tutuklamalar, şiddet ve göz korkutma pratiklerine ortak mücadelemiz ve dayanışmamızla cevap veriyoruz’

Selanik RADical Pride’dan dayanışma mesajı Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

RADical Pride; “Gözyaşartıcı bombalar, plastik mermiler, tutuklamalar, şiddet ve göz korkutma pratiklerine ortak mücadelemiz ve dayanışmamızla cevap veriyoruz”

Selanik LGBTİ örgütü RADical Pride, 25. İstanbul LGBTİ Onur Yürüyüşü ve 8. Trans Onur Yürüyüşü'nün yasaklanması ve alanda yaşanan polis şiddetine karşı Türkiye’de yaşayan LGBTİ’lerle dayanışma içinde olduğunu bildirdi. “Selanik’ten Türkiye’ye özgürlük ve eşitlik çığlığı” başlıklı bildiri, uluslararası lubunya dayanışmasının en yeni örneği.

RADical Pride, “Kalbimiz 25 Haziran’da düzenlenen İstanbul Onur Yürüyüşü’nde polis saldırısına uğrayan Türkiyeli LGBTQİA+ ve onlarla dayanışma içinde olan bireylerle” diyor. Dayanışma mesajında, Türkiye’de yaşayan LGBTİ’lerin yanında olduklarını ve mücadele sürecinde dayanışma içinde hissettiklerini belirtiyor. RADical Pride, polisin keyfi tavrı ve LGBTİ’lere yönelik şiddetini eleştiren açıklamada “Gözyaşartıcı bombalar, plastik mermiler, tutuklamalar, şiddet ve göz korkutma pratiklerine ortak mücadelemiz ve dayanışmamızla cevap veriyoruz” ifadelerine yer veriyor.

“Adalet yerini bulana kadar radikal olmaya devam” sloganıyla RADical Pride egemenlerin çizdiği sınırların anlamsızlığını hatırlatıyor, uluslararası dayanışmanın önemini vurguluyor. 


Etiketler: yaşam, dünyadan
Nefret