04/07/2019 | Yazar: Yıldız Tar

Yakar, seçildikten sonra KaosGL.org’a konuştu: LGBTİ+ Meclisi kuracağız!

Sema Yakar, Şişli Kent Konseyi yürütmesinde: LGBTİ+ Meclisi de kuracağız Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Boysan’ın Evi ve LADEG+’dan Sema Yakar, Şişli Kent Konseyi yürütme kuruluna seçildi. Yakar, seçildikten sonra KaosGL.org’a konuştu: LGBTİ+ Meclisi kuracağız!

Sema Yakar, Şişli Temiz Toplum İnisiyatifi adına basın açıklaması okuyor, Şubat 2019

Şişli Kent Konseyi’nin Genel Kurul Toplantısı 30 Mart Pazar günü Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Yapılan seçimin ardından Şişli Kent Konseyi Başkanı Av. Şükran Eroğlu seçildi.

Yerel yönetimler ile yerelde yaşayanlar arasında köprü oluşturmayı hedefleyen Şişli Kent Konseyi’nin üyeleri sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden oluşuyor.

Şişli Kent Konseyi’nin Yürütme Kuruluna seçilen isimler arasında Sema Yakar da yer alıyor.

2015 senesinde trafik kazasında hayatını kaybeden LGBTİ+ aktivisti ve dönemin Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün danışmanı Boysan Yakar’ın ardından Boysan’ın Evi’ni kuran Sema Yakar, LGBTİQ+ Aile ve Yakınları Destek Grubu’nda çalışmalarını sürdürüyor.

Fotoğraf: Gerçek Gündem

LGBTİ+ Meclisi de kurulacak!

Sema Yakar, Şişli Kent Konseyi’ndeki yeni görevine ilişkin KaosGL.org’a konuştu. Yakar, LGBTİ+ Meclisi kuracaklarını belirterek şöyle dedi:

“Şişli Kent Konseyi çok katılımcı ve halkın çoğunlukta olduğu bir yapı. Konseyde önümüzdeki günlerde LGBTİ+ Meclisi de kuracağız. LGBTİ+’ların yerel düzeyde eşitliği ve özgürlüğü için LGBTİ+ sivil toplum örgütleri ile birlikte çalışmayı planlıyoruz. Kentin yaşamına katılmak, kent vizyonu ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesi, belediyede eşit haklardan faydalanma, katılım gibi konular gündemimizde. Nilüfer Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi kent konseylerinin çalışmalarını örnek alıyoruz. Kadıköy Kent Konseyi’nde de LGBTİ+ Meclisi var. Bu meclisleri kurduktan sonra diğer kent konseyleri ile de istişare ederek çalışma planımızı çıkartacağız ve Şişli Belediyesi’nin gündemine taşıyacağız.

“Kent konseyi olarak halkla belediye arasında köprü olma misyonunu sürdürmeye devam edeceğiz. Çeşitliliğin yansıdığı, kentin zenginliğinin yansıdığı bir kent konseyi yürütme kurulu olarak ihtiyaçları belirleme ve belediyeyi izleme çalışmalarını sürdüreceğiz. Belediyeye tavsiye veren, çalışmalarını izleyen, eksiklerini tespit eden ve bunu belediyeye ileten bir çalışma tarzımız olacak.”


Etiketler: insan hakları, kent hakkı
nefret