05/11/2021 | Yazar: Kaos GL

17 Mayıs Derneği Şiddetsizlik Atölyeleri broşürü “Şiddetsiz Bir LGBTİ+ Aktivizmi Mümkün!” yayınlandı.

“Şiddetsiz Bir LGBTİ+ Aktivizmi Mümkün!” yayında Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

17 Mayıs Derneği’nin, Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği’nin desteğiyle hazırladığı “Şiddetsiz Bir LGBTİ+ Aktivizmi Mümkün!” broşürü yayınlandı.

Broşürde, 17 Mayıs Derneği’nin hem kendi örgütlenme dinamiklerini beslemeye yönelik hem de Ankara’daki diğer derneklerin ve örgütlerin ihtiyaçlarına yönelik hazırladığı Şiddetsizlik Atölyeleri’nde tartışılan konular ve bu alanda çalışan uzmanlarla yer alan röportajlar yer alıyor.

17 Mayıs Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve broşürün hazırlık aşamasında yer alan Umut Güven broşürün içeriğine dair şu sözleri söyledi:

“17 Mayıs Derneği, LGBTİ+ toplumuna karşı artan baskılara karşı, LGBTİ+ toplumunu ve LGBTİ+ aktivizmini güçlendirmeyi hedefleyerek yola çıktı. Ankara’daki LGBTİ+ etkinlik yasakları ve bu artan baskılar nedeniyle LGBTİ+ toplumu ile bağı zayıflayan hareketin iletişimini güçlendirmek de bu yoldaki temel adımlarımızdan biri. 

Bu adımları atarken de, önce kendimizden başlayarak bir dönüşüm yaratmayı daima önemsiyoruz. Öznelerin sesinin kısılmadığı, şiddeti yeniden üretmeyen ve kapsayıcı bir aktivizmin mümkün olduğuna inanıyoruz. Şiddetsiz bir LGBTİ+ aktivizmi ile, şiddetin dört yanımızı sardığı bu sistemin içinde yaratıcı yöntemlerle sesimizi duyurmak, bize ait olan hakları geri almak ve bu şiddet sarmalının bir parçası olmamak hedefimiz.

Biz de birlikte çalıştığımız şiddetsizlik antrenörlerinin çok değerli katkıları ve emekleriyle gerçekleşen atölyelerimizde tartıştığımız bazı konu başlıklarını ve aktarılan bilgileri bu broşürde bir araya getirdik.”

Broşürü buradan okuyabilirsiniz.


Etiketler: yaşam
İstihdam