11/09/2023 | Yazar: Kaos GL

“Yeniden buluşuyoruz, çareler arıyoruz” diyen Sivil Sesler Festivali 17-18 Kasım’da İzmir’de yapılacak.

Sivil Sesler Festivali 17-18 Kasım’da İzmir’de Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Türkiye’nin dört bir yanından sivil toplum örgütleri bir kez daha Sivil Sesler Festivali’nde bir araya geliyor.

Sivil Sesler Festivali bu yıl “dayanışma güçlendirir” temasıyla 17-18 Kasım 2023 tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek. İki gün sürecek olan Sivil Sesler Festivali’nde farklı dayanışma ve iyileştirme deneyimlerini görmek, tanımak, ilham almak için çeşitli atölyeler, etkinlikler ve performanslar yer alacak. 

Festivalde ne yapabilirsiniz? 

İki gün sürecek olan festivalde hak temelli yaklaşımla çalışan sivil toplum örgütleri; atölye, performans, ağ buluşmaları, deneyim paylaşım oturumları düzenleyebilir, stantlarında çalışmalarını katılımcılarla paylaşabilir. 

Festival, STÖ’leri “dayanışma güçlendirir” teması etrafında toplumsal güç, iyileştirme, örgütlenme pratikleri ve yeni yaratıcı çözümler başlıkları çerçevesinde etkinlik önerisinde bulunmaya davet ediyor.

Festival programında yer almak için başvurun!

Festivale etkinlik önerisinde ve/veya stant açma talebinde bulunmak için son tarih 24 Eylül 2023 Pazar saat 23.59.

Daha iyi bir hayat için: Yan yana omuz omuza

Festivalin çağrı metni ise şöyle:

Evimiz, dünyamız zor günlerden geçiyor; yaşadığımız topraklar ise korkunç bir afetin ardından yaralarını sarmaya çalışıyor. Zor zamanlarda hem umutsuzluğu hem umudu, hem çaresizliği hem çareyi, hem korkuyu hem güveni, hem karanlığı hem aydınlığı, hem örgütsüzlüğü hem örgütlülüğü birlikte ve iç içe yaşarken, bu karşıtlar içerisinde yönümüzü belirlemek ise sivil toplumun, sivil toplum örgütlerinin zorlu bir görevi olarak karşımızda duruyor. 

Sivil Sesler Festivali toplumsal dayanışma ve bunun ortaya çıkardığı büyük gücü; zor zamanlarda neler yapabileceğimizi konuşmak, tartışmak, yeni, yaratıcı çareler bulmak için bir fırsat.

Bir uzak hayali değil mümkün olanı nasıl gerçekleştirebileceğimizi konuşmak, zor zamanlarda olağanüstü bir dayanışma ve yardımlaşmayı örerken bu çabamızı nasıl bir adım öteye götürebileceğimizi tartışmak ve birbirimize iyi gelecek şeyleri paylaşarak güç bulabilmek için yan yana geliyoruz. 

“İyileştirmek için güçlü olmak, güçlü olmak için örgütlenmek gerekir” inancıyla dünyayı iyileştirmek adına inatla mücadele eden STÖ’leri, emekleri sayesinde nelerin değiştiğini anlatmak, seslerini daha fazla insana duyurmak, çalışmalarını paylaşmak için festivalimize davet ediyoruz. 

Gelin, yan yana neler başardığımızı ve neleri başarabileceğimizi, daha iyiyi birlikte nasıl inşa edebileceğimizi birlikte konuşalım.


Etiketler: yaşam
İstihdam