03/03/2021 | Yazar: Kaos GL

SPoD’un kapsamlı eğitim almış gönüllü bir ekip tarafından yürütülen LGBTİ+ Danışma Hattı, resmi tatiller dışında hafta içi her gün 12:00 – 18:00 telefonlarını bekliyor.

SPoD’un LGBTİ+ Danışma Hattı’ndan haberdar mısın? Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Sosyal Politika Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği’nin (SPoD) kapsamlı eğitim almış gönüllü bir ekip tarafından yürütülen LGBTİ+ Danışma Hattı, resmi tatiller dışında hafta içi her gün 12:00 – 18:00 saatleri arasında 0850 888 5428 nolu hattan telefonlarını bekliyor:

“LGBTİ+ Danışma Hattımızı hiç duydun mu? Cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim odaklı soruların ve sorunların için bir danışma hattımız var. Açılmayı düşünüyorsundur belki ya da cinsiyet uyum sürecini başlatmayı... Ayrımcılık yapıldıysa sana, şiddete maruz bırakıldıysan, akran zorbalığı ile baş etmeye çalışıyorsan, psikolojik desteğe ya da hukuki danışmanlığa ihtiyaç duyuyorsan, askerlik süreciyle ilgili soruların varsa, cinsel sağlık ve cinsel yolla aktarılan enfeksiyonlar konusunda ne bilmek istiyorsan, ailenle ilişkinde zorlanıyorsan, genel olarak ilişki sorunları yaşıyorsan; seni dinlemek ve destek olmak istiyoruz. Sadece sohbet etmek için, biraz dertleşmek için buradayız. Telefonun başında bekliyoruz. Kendini nasıl rahat hissediyorsan öyle ifade edebilirsin. Burada kimse seni garipsemeyecek.”


Video Haber İkon  İlgili Video:


Etiketler: yaşam, sosyal hizmet
İstihdam