15/03/2022 | Yazar: Kaos GL

Sosyal Politika Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği, WOW Dünya Kadınlar Festivali’nde kapsamındaki “LGBTİ+ Temel Kavramlar ve Doğru Bilinen Yanlışlar” atölyesi düzenliyor.

SPoD, WOW Dünya Kadınlar Festivali’nde Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

WOW Dünya Kadınlar Festivali İstanbul 2022 Sivil Alan Atölyeleri kapsamındaki “LGBTİ+ Temel Kavramlar ve Doğru Bilinen Yanlışlar” atölyesi 20 Mart Pazar günü 14.00-15.30 saatleri arasında Müze Gazhane'de gerçekleşecek. Atölyeyi, Sosyal Politika Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD) veriyor.

Festival etkinliği şöyle duyurdu:

“Toplumsal cinsiyet, toplumsal cinsiyet rolleri ve toplumsal cinsiyet eşitliğine dair tartışmaların gerçekleşeceği atölyenin amacı, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğine dair temel kavramları tanımak.

“Cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğine dayalı ayrımcılık literatürünü tartışırken açılma kavramı üzerine düşünecek, cinsel yönelim ve cinsiyet kimlikleriyle ilgili olarak duyduğumuz, öğrendiğimiz ve inandığımız bazı bilgilere eleştirel yaklaşarak bu bilgilerin doğruluğunu ve geçerliliğini sorgulayacağız.”

Buradan etkinliğe kayıt yaptırabilirsiniz. 


Etiketler: kadın, yaşam
İstihdam