19/04/2023 | Yazar: Kaos GL

SPoD’un 6 yıldır gerçekleştirdiği Pazar Sohbetleri artık şehir şehir geziyor. “Suna’yla Diyar Diyar Pazar Sohbetleri” 30 Nisan’da dördüncü durağı Diyarbakır’da.

“Suna’yla Diyar Diyar Pazar Sohbetleri” Diyarbakır yolcusu Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

SPoD’un 6 yıldır gerçekleştirdiği Pazar Sohbetleri artık şehir şehir geziyor. “Suna’yla Diyar Diyar Pazar Sohbetleri” 30 Nisan’da dördüncü durağı Diyarbakır’da.

Sosyal Politika Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği’nin (SPoD) 6 yıldır düzenli olarak gerçekleştirdiği, her hafta farklı bir konu üzerine duygu, düşünce ve deneyimleri aktardığı Pazar Sohbetleri şehir şehir geziyor.

Pazar Sohbetleri ekibinin farklı şehirlerde gerçekleştirmeye başladığı “Suna’yla Diyar Diyar Pazar Sohbetleri”nin dördüncü durağı Diyarbakır.

Ankara’da 17 Mayıs Derneği, İzmir’de Genç LGBTİ+ Derneği, Aydın’da Aydın LGBTİ+ Dayanışması ile gerçekleştirilen sohbetlerin ardından turun Diyarbakır ayağı Keskesor Amed LGBTİ+ Oluşumu ile yapılacak.

Sohbetin konusu “kimliklerimiz”:

“Suna’yla Diyar Diyar Pazar Sohbetleri’nde bu hafta ‘kimliklerimiz’ üzerine konuşuyoruz. Kendimizi ait hissettiğimiz, tanımladığımız birçok farklı kimliğimiz var. Cinsiyet kimliklerimiz, etnik kökenimiz, inançlarımız, dilimiz, düşüncelerimiz, toplumsal / kültürel bağlarımız… Bütün bu kimlikleri biz mi seçiyoruz? Hangi kimliğimizden sıyrılmak istiyor, hangi kimlikte tam olarak ‘biz’ hissediyoruz? Gelin, ait hissettiğimiz kimlerimizi konuşalım.”

30 Nisan Pazar günü saat 14:30’da yüz yüze yapılacak sohbete katılmak için katılım formunu doldurabilirsiniz. Yüz yüze yapılacak sohbet için adres bilgisi yine e-posta ile sohbetten bir gün önce (29 Nisan Cumartesi) paylaşılacak.

“Suna’yla Diyar Diyar Pazar Sohbetleri” hakkında

Pazar Sohbetleri ekibinin her ay farklı şehirlerde gerçekleştireceği ‘’Diyar Diyar Pazar Sohbetleri’’ projesi sadece İstanbul’daki değil, Türkiye’nin 7 bölgesindeki LGBTİ+’lara ulaşıp, çeşitli konularda paylaşım yapmayı amaçlıyor. Proje adı 6 Şubat’ta gerçekleşen Kahramanmaraş depremlerinde kaybettiğimiz Pazar Sohbetleri / Mesafesiz Sohbetler gönüllüsü, dostumuz ve yoldaşımız Suna Sözer’in anısına adanarak “Suna’yla Diyar Diyar Pazar Sohbetleri” olarak değiştirildi.


Etiketler: yaşam
İstihdam