11/07/2023 | Yazar: Kaos GL

“Suna’yla Diyar Diyar Pazar Sohbetleri” 16 Temmuz’da altıncı durağı Mersin’de.

“Suna’yla Diyar Diyar Pazar Sohbetleri” Mersin yolcusu Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Sosyal Politika Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği’nin (SPoD) 6 yıldır düzenli olarak gerçekleştirdiği, her hafta farklı bir konu üzerine duygu, düşünce ve deneyimleri aktardığı Pazar Sohbetleri şehir şehir geziyor.

Ankara’da 17 Mayıs Derneği, İzmir’de Genç LGBTİ+ Derneği, Aydın’da Aydın LGBTİ+ Dayanışması, Diyarbakır’da Keskesor Amed LGBTİ+ Oluşumu ile ve Antalya’da gerçekleştirilen “Suna’yla Diyar Diyar Pazar Sohbetleri”nin altıncı durağı Mersin.

Sohbetin konusu “ait hissetmek”:

“Suna’yla Diyar Diyar Pazar Sohbetleri’nde bu hafta “ait hissetmek” üzerine konuşuyoruz. Hepimiz, bir yerlere ait olma isteğiyle doğarız. Bizler; insan doğası gereği topluluklara, gruplara, toplumlara ya da belki fikirlere aidiyet duygusu geliştirme eğilimindeyiz. Ait hissetmek, kimlik ve özgüvenin temel taşlarından biridir. Ancak günümüzde, özellikle biz lubunyalar için ait hissetme duygusunun zayıflatıldığı ve kısıtlandığı, yalnızlaştırıldığımız bir dönemden geçiyoruz. Buna rağmen, sıkıştırıldığımız yere sığmadığımız gerçeğiyle birlikte, gelin birlikte ait hissetmek üzerine konuşalım, kendi aidiyetlerimiz hakkında tartışalım.”

16 Temmuz günü saat 14.30’da yüz yüze gerçekleştireceğimiz sohbete katılmak için katılım formunu doldurabilirsiniz. Yüz yüze yapılacak sohbet için adres bilgisi yine e-posta ile sohbetten bir gün önce (15 Temmuz Cumartesi) paylaşılacak.

“Suna’yla Diyar Diyar Pazar Sohbetleri” hakkında

Pazar Sohbetleri ekibinin her ay farklı şehirlerde gerçekleştireceği ‘’Diyar Diyar Pazar Sohbetleri’’ projesi sadece İstanbul’daki değil, Türkiye’nin 7 bölgesindeki LGBTİ+’lara ulaşıp, çeşitli konularda paylaşım yapmayı amaçlıyor. Proje adı 6 Şubat’ta gerçekleşen Kahramanmaraş depremlerinde kaybettiğimiz Pazar Sohbetleri / Mesafesiz Sohbetler gönüllüsü, dostumuz ve yoldaşımız Suna Sözer’in anısına adanarak “Suna’yla Diyar Diyar Pazar Sohbetleri” olarak değiştirildi.


Etiketler: yaşam
İstihdam