09/07/2014 | Yazar: Ömer Akpınar

Trans Danışma Merkezi Derneği T-Der, kuruluşunun 1. yılını kafe açılışıyla kutlayacak.

T-Der transların istihdamı için kafe açıyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı
Trans Danışma Merkezi Derneği T-Der, kuruluşunun 1. yılını kafe açılışıyla kutlayacak.
 
Geçen yıl 22 Temmuz’da kurulan derneğin ofis terasında 20 Temmuz’da açılacak T-Kafe, haftanın üç günü hizmet verecek. T-Der’den Barış Güngör Sulu, kafe kurma fikrinin ortaya çıkışını şu sözlerle anlatıyor:
 
“LGBTİ (lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks) dostlarımız ve LGBTİ dostları gelip Cumartesi, Pazar günleri özellikle terasımızda kahvaltılarını yapabilsinler, kitaplarını dergilerini okuyabilsinler, güzel müzikler eşliğinde haftanın stresini atabilsinler istedik.”
 
T-Kafe “damsız” almayan, homofobik ve transfobik mekânlara bir alternatif sunmayı hedefliyor. Sulu, kimsenin “sevgilimle nereye gideceğim” sıkıntısı yaşamasını istemediklerini belirtiyor.
 
Translara istihdam imkânı, askıda kahvaltı...
 
T-Kafe diğer kafelerden daha ucuz olmanın yanı sıra her gün maddî sıkıntı çeken 3 transa ücretsiz kahvaltı verecek. Ayrıca askıda kahvaltı uygulamasıyla ekonomik durumu iyi olmayan kişiler için kahvaltı ısmarlayabileceksiniz. Kafede şimdiden 33 tane askıda kahvaltı var.  
 
İlk olarak 4 transın istihdam edileceği kafede çalışmak için başvuruda bulunabilir, masadan sandalyeye insan gücünden dergi aboneliğine T-Kafeye destek verebilirsiniz.
 
T-Kafe Cuma akşamları 18:00 ile 22:00 arası, Cumartesi ve Pazar günleri ise 10:00 ile 22:00 arasında açık olacak. Kafenin ihtiyaç listesine Facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.
 
İletişim için 0(312) 232 38 58 telefon numarasını arayabilir; baris@t-der.org, aras@t-der.org ve info@t-der.org adreslerine e-posta gönderebilirsiniz. 
 
Adres: Fevzi Çakmak 1 Sokak, 19/13 Kızılay-Ankara

Etiketler: yaşam, gezi/mekan
Nefret