30/03/2021 | Yazar: Kaos GL

Trans İstanbul İnisyatifi, 31 Mart Uluslararası Trans Görünürlük Günü kapsamında deneyimlerin paylaşılacağı bir söyleşi düzenliyor.

Trans İstanbul İnisyatifi’nden Uluslararası Trans Görünürlük Günü söyleşisi Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Trans İstanbul İnisiyatifi, 31 Mart Uluslararası Trans Görünürlük Günü kapsamında geçmişten bugüne değişen trans görünürlüğünü, görünür olmak veya olamamanın ne ifade ettiğini, mücadeleye kattıklarını konuşmak ve deneyim paylaşımına alan yaratmak için dijital ortamda “Trans Görünürlükte Olanaklar, Engeller ve Deneyimler” söyleşisi düzenliyor.

Hayat Çelik ve Umut Parlak’ın moderasyonu üstleneceği söyleşi 19:00’da başlayacak ve “Geçmişten bugüne Türkiye’de trans görünürlüğünde neler değişti?”, “Görünür olmak bizim için ne ifade ediyor?”, “Cinsiyet disforisinin olmadığı bir dünyada translar nasıl görünürdü?” ve “Görünür olmanın, trans varoluş mücadelesine katkıları neler?” sorularından yola çıkılacak.

İkili ve ikili olmayan trans görünürlüğü, trans görünürlüğünün olanakları ve engelleriyle birlikte deneyimlerin konuşulacağı söyleşiye katılmak için transinisiyatif@gmail.com adresine e-posta yollayabilirsiniz.


Etiketler: yaşam
İstihdam