11/07/2023 | Yazar: Kaos GL

Pembe Hayat LGBTİ+ Dayanışma Derneği’nin düzenlediği “Trans Sohbetler” buluşması 16 Temmuz 2023 Pazar günü saat 15:00’te yüz yüze gerçekleştirilecek.

Trans Sohbetler 16 Temmuz’da Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Pembe Hayat LGBTİ+ Dayanışma Derneği’nin düzenlediği “Trans Sohbetler” buluşması 16 Temmuz 2023 Pazar günü saat 15:00’te yüz yüze gerçekleştirilecek.

Her ayın ilk pazar günü gerçekleşen ve kendini trans şemsiyesi ve cinsiyet kimliği çeşitliliği altında tanımlayan kişilere açık olacak Trans Sohbetler’in beşinci buluşmasında; cinsiyet ifadesi ve cinsiyet kimliği temelli azınlık stresini ve nedenlerini ele alacağız. Azınlık stresi sebebiyle bilişsel, duygusal ve davranışsal deneyimlerimiz ve trans kimliğiyle nasıl güçlü hissedebileceğimiz konularını konuşacağız.

Trans Sohbetler; aktarılan deneyim, bilgi akışı, akran desteği ve dayanışması ile transların kendi cinsiyet kimliklerini ve cinsel yönelimlerini saklamadan güvenli bir ortamda bir arada olmalarına imkan sağlamaktadır. Oturumları, kolaylaştırıcı olarak Pembe Hayat’ın ruh sağlığı çalışanı koordine edecektir.

Nasıl katılabilirim?

Pembe Hayat Trans Sohbetler’e katılmak ve yer bilgisi için profildeki linkte yer alan formu doldurabilir, psikolojikdanisma@pembehayat.org’a e-posta gönderebilir ya da psikolojik danışma hattının açık olduğu Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 12:00 - 18:00 saatleri arasında 0549 100 06 88 numaralı telefondan hattı arayabilirsin. Katılım için gerekli olan bilgiler formda belirttiğin e-mail adresi üzerinden seninle paylaşılacak.Kimler katılabilir?

18 yaşından büyük trans şemsiyesi ve cinsiyet kimliği çeşitliliği altında kendini tanımlayan herkes katılabilir.

Etkinliğe katılmanız için gereken bilgiler size e-posta aracılığıyla ulaştırılacak. Bu sebeple dernek e-posta adresinizin güncel ve doğru olduğundan emin olmanızı ve spam kutunuzu kontrol etmenizi öneriyor.

Nasıl katılabilirsin?

Pembe Hayat Trans Sohbetler’e katılmak için buradaki linkte yer alan formu doldurabilir, psikolojikdanisma@pembehayat.org’a e-posta gönderebilir ya da psikolojik danışma hattının açık olduğu Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 12:00 - 18:00 saatleri arasında 0549 100 06 88 numaralı telefondan hattı arayabilirsin. Katılmak ve yer bilgisi formda belirttiğiniz e-mail adresi üzerinden seninle paylaşılacak.


Etiketler: yaşam
İstihdam