23/08/2023 | Yazar: Kaos GL

Pembe Hayat LGBTİ+ Dayanışma Derneği’nin düzenlediği “Trans Sohbetler” buluşması 3 Eylül Pazar günü saat 15:00’te yüz yüze gerçekleştirilecek.

Trans Sohbetler 3 Eylül’de Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Pembe Hayat LGBTİ+ Dayanışma Derneği’nin düzenlediği “Trans Sohbetler” buluşması 16 Temmuz 2023 Pazar günü saat 15:00’te yüz yüze gerçekleştirilecek.

Her ayın ilk pazar günü gerçekleşen ve kendini trans şemsiyesi ve cinsiyet kimliği çeşitliliği altında tanımlayan kişilere açık olacak Trans Sohbetler’in altıncı buluşmasında; cinsiyet uyum sürecinin sosyal uyum/geçiş basamağını ele alınacak. Sosyal uyum sürecindeki deneyimler, karşılaşma ihtimali olan durumlar ve süreçteki soru işaretleriyle ilgili konuşarak akran dayanışması üzerinden sorulara yanıtlar aranacak.

Trans Sohbetler; aktarılan deneyim, bilgi akışı, akran desteği ve dayanışması ile transların kendi cinsiyet kimliklerini ve cinsel yönelimlerini saklamadan güvenli bir ortamda bir arada olmalarına imkan sağlıyor. Oturumları, kolaylaştırıcı olarak Pembe Hayat’ın ruh sağlığı çalışanı koordine edecek.

Kimler katılabilir?

1. Pembe Hayat Trans Sohbetler’e katılmanız için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.
2. Pembe Hayat Trans Sohbetler; trans şemsiyesi ve cinsiyet kimliği çeşitliliği altında kendini tanımlayan kişilere özel ve kapalı bir buluşma olup gözlemci olarak dahi olsa; katılımcının yakınları (aile, akraba, arkadaş vb.) katılamaz.
3. Başvuru formunda belirttiğiniz e-posta adresiniz üzerinden sizinle iletişime geçeceğiz. E-posta adresinizin güncel ve doğru olduğundan lütfen emin olun ve gmail kullanmıyorsanız buluşma tarihi öncesi spam kutunuzu kontrol etmeyi unutmayınız.

Nasıl katılabilirim?

Pembe Hayat Trans Sohbetler’e katılmak ve yer bilgisi için buradaki formu doldurabilir, psikolojikdanisma@pembehayat.org’a e-posta gönderebilir ya da psikolojik danışma hattının açık olduğu Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 12:00 - 18:00 saatleri arasında 0549 100 06 88 numaralı telefondan hattı arayabilirsin. Katılım için gerekli olan bilgiler formda belirttiğin e-mail adresi üzerinden seninle paylaşılacak.


Etiketler: yaşam
İstihdam