13/12/2021 | Yazar: Kaos GL

Etkinliğin ikincisinde LGBTİ+ hareketi içerisinde non-binary kimliklerin görünmezliği ve "yeterince" non-binary sayılmama deneyimi konuşulacak.

ÜniKuir Non-Binary sohbetlerin ikincisi 18 Aralık’ta Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

ÜniKuir Derneği’nin düzenlediği Non-Binary Sohbetler’in ikincisi 18 Aralık Cumartesi günü saat 14.00’te Ankara’da yapılacak. Fiziksel ortamda yapılacak etkinlik mekanı başvuranlara mail yoluyla iletilecek.

Derneğin etkinlik çağrısı şöyle:

Sohbet serimizin ikincisinde LGBTİ+ hareketi içerisinde non-binary kimliklerin görünmezliği ve bazılarımızın sık sık karşılaştığı "yeterince" non-binary sayılmama deneyimi üstüne konuşacağız. Her hafta başka bir başlık üzerine kafa yorduğumuz ve deneyim paylaştığımız Non-Binary Sohbetler’e elbette daha önce katılanlar da davetlidir.

Bizlere dayatılan ikiliklerin dışında ve ötesindeki var oluşlarımızı, yaşadığımız sorunları ve güçlenme pratiklerimizi konuştuğumuz, deneyimlerimizi paylaştığımız Non-Binary Sohbetler etkinlik serimiz non-binary, genderfluid öznelere; atanmış cinsiyetine ya da ikili cinsiyetlenmeye dair soru işaretleri olan herkese açık.

Kayıt formuna buradan ulaşabilirsiniz. Mekan bilgisi kayıt formunu doldurduktan sonra size iletilecek. Etkinlikte görüşmek üzere!


Etiketler: yaşam
İstihdam