07/12/2020 | Yazar: Kaos GL

Ari ve Bawer “Hasret bitti, konular birikti” dedi ve Velvele podcast serisinin ikinci sezonu başladı.

Velvele’nin podcast serisinde ikinci sezon başladı Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Velvele.net’in podcast serisi; sosyal bilimler alanında akademik çalışmalar yürüten, çevirmen ve yazar Ari Büyük (İstanbul) ve gazeteci-yazar Bawer Murmur’un (Barselona) COVID-19 salgını ve karantina günlerini kuir bir perspektiften değerlendirmeleriyle devam ediyor.

Serinin ikinci sezonun ilk bölümü yayında. Ari ve Bawer’in “Yaz tatili sonrası okulun ilk günü” kıvamında başlayan ilk bölümde Twitter’dan güvenli tatile, oradan İspanya’nın İç Anadolu bölgesine ve sosyal medya influencer’larının “sırt çantanızı alın ve yola çıkın” sözlerinin nasıl bir cishet ayrıcalığına işaret edebileceğine konuştuğu, lafın lafı açtığı yeni bölümü Spotify’dan dinleyebilirsiniz. Spotify dışında dinleyebileceğiniz platformlara da buradan göz atabilirsiniz.

İlk sezonunda Velvele podcast serisi

İlk bölümde koronavirüs salgını ve karantina günlerini konuşan Ari ve Bawer, ikinci bölümde Türkiye'de salgınla birlikte yükselen “yaşlılara” yönelik ayrımcı, alaycı, dışlayıcı tavra yarattığı kargaşaya ve yine yeni yeniden hortlayan muhbir vatandaşlığa eğilmişti. Üçüncü bölümde trans aktivist ve işletmeci Üzüm Derin Solak’ın katılımıyla karantinanın LGBTİ+’ların sosyalleşme alanlarına, gece hayatına ve aktivizme etkileri masaya yatırılırken, dördüncü bölümde salgının yarattığı ruh halleri ve alışık olunmayan bu durumu içe sinmeden normalleştirmenin yarattığı baskı konuşuldu. Beşinci bölümün konusu ise ise LGBTİ+’lara yönelen nefret ve karanlığa direnen lubunyalar olurken, altıncı bölümde ise ikili “Seksten n’aber?” diye sormuştu.


Etiketler: yaşam
İstihdam