04/01/2021 | Yazar: Kaos GL

Velvele’nin podcast serisinde yeni bölüm yayında. Ari ve Bawer ikinci sezonun ikinci bölümünde açık ilişki ve çoklu aşk üzerine sohbet ediyor.

Velvele Podcast S2B2: Açık ilişki ve çoklu aşk Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Velvele.net’in podcast serisi; sosyal bilimler alanında akademik çalışmalar yürüten, çevirmen ve yazar Ari Büyük (İstanbul) ve gazeteci-yazar Bawer Murmur’un (Barselona) COVID-19 salgını ve karantina günlerini kuir bir perspektiften değerlendirmeleriyle devam ediyor.

Serinin ikinci sezonun ikinci bölümü “Arzularımızı heteronormatif ahlaka kurban etmemenin yolu bize dayattığı yargıları reddedip hakkında konuşmaktan geçiyor. Bu sohbet, ilerleyen bölümlerde de devam edecek bir dizinin ilk günahkar taşı olarak huzurlarınızda” mesajıyla yayında.

Ari ve Bawer bu bölümde açık ilişki/çoklu aşk deneyimleri hakkında sohbet ediyor. Çoklu aşk deneyimlerine yönelik önyargılar, LGBTİ+ topluluğu içindeki ahlaksızlık, doyumsuzluk ve açgözlülük “eleştirileri”, sadakatsizlik ithamları, ilişkilerin dinamikleri gibi konular etrafında dönen sohbette Ari ve Bawer’in kişisel kaygılarımız ve güvensizliklerimizin kurduğumuzu ilişkilere nasıl yansıdığına dair de beyin fırtınası yaptığı yeni bölümü Spotify’dan dinleyebilirsiniz.

Spotify dışında dinleyebileceğiniz platformlara da buradan göz atabilirsiniz.

İlk sezonunda Velvele podcast serisi

İlk bölümde koronavirüs salgını ve karantina günlerini konuşan Ari ve Bawer, ikinci bölümde Türkiye'de salgınla birlikte yükselen “yaşlılara” yönelik ayrımcı, alaycı, dışlayıcı tavra yarattığı kargaşaya ve yine yeni yeniden hortlayan muhbir vatandaşlığa eğilmişti. Üçüncü bölümde trans aktivist ve işletmeci Üzüm Derin Solak’ın katılımıyla karantinanın LGBTİ+’ların sosyalleşme alanlarına, gece hayatına ve aktivizme etkileri masaya yatırılırken, dördüncü bölümde salgının yarattığı ruh halleri ve alışık olunmayan bu durumu içe sinmeden normalleştirmenin yarattığı baskı konuşuldu. Beşinci bölümün konusu ise ise LGBTİ+’lara yönelen nefret ve karanlığa direnen lubunyalar olurken, altıncı bölümde ise ikili “Seksten n’aber?” diye sormuştu.


Etiketler: yaşam
nefret