18/06/2018 | Yazar: Gözde Demirbilek

Will & Grace dizisi eski bölümlerden nostaljik bir derleme yaparak Pride ayını kutladı.

Will & Grace’ten Pride kutlaması Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Will & Grace dizisi eski bölümlerden nostaljik bir derleme yaparak Pride ayını kutladı.

10 yıl sonra yayın hayatına geri dönen Will & Grace, eşcinsel bir avukat olan Will, onun “evlenmekten son anda vazgeçtiği” en yakın arkadaşı iç mimar Grace, aktör olmak isteyen eşcinsel Jack ve Grace’in “çılgın” yardımcısı Karen’in dostluğunu konu alıyor. 

Dizinin başrol oyuncularından Eric McCormack 2003’te GLAAD Medya Ödülleri’nde, eğlence sektöründe LGBTİ’lerin eşit hakları elde etmesi yolunda çaba sarf eden yüzlere verilen Vanguard ödülünü kazanmıştı. Bir yıl sonra (2004) dizinin başrol oyuncularından Megan Mullally (Karen) ise medyada LGBTİ görünürlüğünü arttıran kişilere verilen Golden Gate ödülünün sahibi olmuştu. Hem dizi hem de oyuncuları uzun süredir LGBTİ hakları için savunuculuk yapıyor.

Geçtiğimiz günlerde dizinin resmi YouTube kanalından “Her neysen onu ol yeter” açıklamasıyla bir video yayınlandı. Video, dizinin eski bölümlerinden kesitlerle nostaljik bir derleme olan video Will Truman'ın (Eric McCormack) ve Jack McFarland'ın (Sean Hayes) açılma öyküleriyle Pride ayını kutluyor.

İşte dizinin “Buradayım, queerim, buna alış!”, “Will Truman, gey, 1982’den beri”, “-Aç mısın? –Hayır geyim!” gibi tarihi repliklerden oluşan Pride videosu... İyi seyirler!


Etiketler: yaşam
İstihdam