18/03/2019 | Yazar: Kaos GL

Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği’nin düzenleyeceği ‘Zümrüdü Cinsellik Atölyeleri’nin ikincisi 19 Mart’ta.

Zümrüdü Cinsellik Atölye’sine başvurdunuz mu? Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği’nin düzenleyeceği ‘Zümrüdü Cinsellik Atölyeleri’nin ikincisi 19 Mart’ta.

Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD), lezbiyen, biseksüel, aseksüel, heteroseksüel, trans ve cis kadınların katılımına açık düzenlediği cinsellik atölyesinin ikincisini 19 Mart Salı günü düzenleyecek.

“Bildiğimiz, bilmediğimiz bütün cinsel yönelimler dünyanın var oluşundan beri var mı sorusu ile yola çıkacak atölyede bu oturumunda “Cinsel Yönelimler ve Cinsiyet Kimliği” üzerine çalışılacak.

Zümrüdü Cinsellik Atölyeleri’ne katılım için atolye@spod.org.tr e-posta adresine, e-posta başlığına “Zümrüt” yazarak başvurabilirsiniz. Katılım başvuru önceliğine dayalı ve çalışmalar sınırlı sayıda katılımcıya açık.

Neler konuşulacak?

12 Şubat Salı günü başlayan ‘Zümrüdü Cinsellik Atölyeleri’nin ilki “Feminist Savunma Sanatları” üzerine oldu.

Kadınların dayanışarak, birbirinden öğrenerek birlikte güçlenmeyi; kendini ve ötekini anlamayı, tanımayı, örgütlülüğü güçlendirmeyi amaçlayan ilk oturum toplam 3 seanstan oluşuyor. İlk atölyenin 12, 15 ve 16 Şubat’ta gerçekleşecek olan buluşmalarının ardından Mayıs 2019’a kadar 15 günde bir salı akşamları şu başlıklarla bir araya gelinecek:

İletişim, Şiddetsiz İletişim, Feminist Yöntemler, Feminist İlkeler, Beden / Cinsellik, Cinsel Yönelimler, Kimlikler, Queer Politika, Kimliğimizi Kabul Etmenin Önündeki Engeller / Kimliğimizi Kabul Etmenin, Varoluşumu Yaşamanın Vereceği Haz, Mutluluk, Açılma/Açıl(a)mama Deneyimleri, Lezbiyen, Biseksüel Cinsel Sağlığı, Sağlık Hizmetlerine Erişim, LGBTİ+ Sosyal Alanlarına Erişim, Toplumsal Hareketler ve Örgütlenme Alanlarında Deneyimler.

Atölye, antrenman ve forum şeklinde gerçekleşecek olan buluşmaların kolaylaştırıcılığını İlke Acar ve Hatice Amazon üstleniyor.

İlgili haber:

SPoD, ‘Zümrüdü Cinsellik Atölyeleri’ne bekliyor

 


Etiketler: yaşam
Dijital