17/03/2018 | Yazar: Kaos GL

“Süper Gücünü Hatırla” temalı 13. Kadın Kadına Öykü Yarışması’nın kazananları belli oldu.

13. Kadın Kadına Öykü Yarışması’nın sonuçları belli oldu Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

“Süper Gücünü Hatırla” temalı 13. Kadın Kadına Öykü Yarışması’nın kazananları belli oldu.

 “Dememiz o ki, her birimiz, ayağımıza dolanan şu fallus merkezli halının bir ucundan tutup kendi usulümüzce çırptığımızda, havalanan tozların kelebek etkisi ile birbirimize dokunup yaşamlarımızı bir nebze olsun güzelleştirebiliyorsak; bunu eşi benzeri olmayan yeteneklerimize, süper güçlerimize borçlu değil miyiz” sorusu ile yola çıkan 13. Kadın Kadına Öykü Yarışması’nın kazananları belli oldu:

1. Bizim Dünyamız/Çiğdem Gönen

2. Kaf Dağının Ardı/Alis Çalışkan

3. Taştan Kentler, Sudan Kadınlar/G.

Özel ödüller:

Özel ödül almaya hak kazanan katılımcılar ise Beş Dakika öyküsü ile Sümeyye Kaan, Katman Katman öyküsü ile Lara Özlen, Yarım Saat öyküsü ile Burçin Tetik oldu.

Kadın Kadına Öykü Yarışması 13. yılında

Kadın kadına aşkın görünmezliğine bir tepki olarak 2006 yılında “Mutlu Aşk Vardır” temasıyla yolculuğuna başlayan Kadın Kadına Öykü Yarışması 13 yaşında! Yarışma geçtiğimiz 12 yılda, “Mutlu Aşk Vardır”, “İlk Adım, İlk Kadın", "İlk Aşk”, “Ten ve Tutku”, “Ütopya”, “Bir Kadın (mı) Sevdim”, “Her Yerdeyiz”, “Mor”, “Yol”, “Bir Mücadeledir Aşk”, “Ses”, “Dert Bende Derman Bende”, “O Halde Aşk: Tanımaz Sınırları” ve bu yıl da “Süper Gücünü Hatırla” temasıyla öykülerini çağırdı.

“Süper Gücünü Hatırla” temalı kadınlardan kadınlara, kadınlardan kadınlar için öyküleri bu yıl, Aylime Aslı Demir, Belma Fırat, Güzin Yamaner, Karin Karakaşlı, Pelin Buzluk ve Süreyya Karacabey değerlendirdi.

Ödüller, bu yıl Mayıs ayında gerçekleşecek olan Feminist Forum kapsamında düzenlenecek ödül töreninde sahiplerini bulacak.


Etiketler: kadın
İstihdam