22/12/2020 | Yazar: Aslı Alpar

Aralık ayının üçüncü haftasında yazılı basında LGBTİ+’lara yönelik ayrımcı söylemi kaosGL.org okurları için derledik.

Aralık ayının üçüncü haftasından 13 nefret haberi! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Aralık ayının üçüncü haftasında (15-22 Aralık) gazetelerde LGBTİ+’lara yönelik ayrımcı ve nefret söylemini kaosGL.org okurları için derledik.

Başlayalım!

15 Aralık, Metropol Gaziantep

İlahiyatçı Mürşit Cevahir: “Kendisine yapılan taarruzlara cevap vermekte zorlanan "Aile, bugün geçmişte eşine az rastlanır risklerle karşı karşıyadır. Boşanmaların, tek ebeveynli ailelerin, nikâhsız birlikteliklerin, eşcinsel evliliklerin, evlilik dışı doğan çocukların sayısının artması; evlilik ve çocuk sahibi olmanın reddedilmesi veya mümkün olduğu kadar geciktirilmesi, sosyal sistemin önemli bir öğesi olan aileyi fonksiyonlarını yerine getirme noktasında sıkıntıya sokmaktadır.”

15 Aralık, Aydınlık, Anadolu’da Bugün (Konya)

Türkiye Liseliler Birliği: “Bu emperyalist taarruza karşı koyan herkes faşistlikle itham edilerek baskılanmaya ve sindirilmeye çalışılmıştır. Toplumsal cinsiyet' adı altında kadın ve erkeğin dışında onlarca cinsiyet uyduran, LGBTİ dayatmasına dönüştüren bu çürümüş hareket, pedofiliyi de bir 'cinsel kimlik' kılıfına bürümüş ve son yıllarda çocuklan hedef almaya başlamıştır. Eşcinsellik tarihi, kadının kafeslere kapatılması tarihidir. Eşcinsellik tarihi, çocuklara tecavüz edilmesi tarihidir.”

16 Aralık, Milat

Onur Şehmus Şahin: “İstanbul Sözleşmesi’nden cüret bulan LGBTİ sapkınlığı şimdi de çocuklarımızı suistimal ediyor.”

17 Aralık, Türkgün

Mustafa Önder: “Örgütü tecavüz skandallarıyla çalkalanıyor, LGBT'lilerin sevicisi kadın, suçluyu bulmuş: AKP!”

18 Aralık, Kocaeli Demokrat

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü: “Ben MHP'nin il başkanıyım ve MHP'nin kurumsal kimliğine uygun hareket ederim. Ben İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in İzmit'i kötü yönettiğini düşünüyorum ve bunu açıklıyorum. Bir buçuk yılda ne yapmış? Cedit'i becerememiş devretmiş, köpekleri katletmiş, İzmit Belediyesi'ne ait bina duvarlarına ideolojik yapılara devretmiş, Ülkü Ocakları'nm sokağını LGBT renklerine boyamış...”

18 Aralık, Doğru Haber

Aileyi Yaşatma ve Toplumu Koruma Derneği Başkanı Hatice Sunci (…) Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, cinsel tercih, cinsel yönelim gibi toplumu ifsat eden sözde özgürlüklere karşı olduklarını, İstanbul Sözleşmesi'nin adalete değil zulme hizmet ettiğini ifade etti.

19 Aralık, Doğru Haber

Türkiye Aile Meclisi Başkanı Adem Çevik, “Toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadına şiddet' ile ilgili açıklamalar ilk bakışta vicdani açıdan kabul edilebilir gözükse de bu kavram, cinsel yönelim ve cinsel tercih' ile 'aile sadakat'ını hiçe sayan davranışlar karşısında da nötr olmayı hoşgörü ile birlikte düşünüldüğünde çok farklı alanlara çekilebilmektedir.”

20 Aralık, Milat

Özlem Doğan: “Hâlâ aynı hainliğe devam ediyorlar Küresel rezalet LGBT'nin en büyük savunucularından olan CHP'nin geçmişteki utanç verici icraatları saymakla bitmezken bugün de aynı söz ve tavırda olmaları büyük tepki topluyor.”

20 Aralık, Diriliş Postası

Yasin Taçar: “Alef, bir internet platformunda yayınlanan polisiye bir dizi. Elbette içinde LGBT propagandası barındırıyor. Artık iş çığırından o kadar çıktı ki propaganda; dervişler, tasavvuf üzerinden yapılıyor!”

21 Aralık, Aydınlık

Doğu Perinçek: “Toplumsal Cinsiyet" türlerinin yasallaşması yoluyla Lezbiyen, Gay, Transseksüel ve benzeri "cinsel tercihlerin" yayılmasının önü açılacak. Çocuk LGBT-İ'nin varlığı kabul edilecek. Bu amaçlarla İstanbul Sözleşmesinin uygulanması ve denetlenmesi için Bati'nın denetim kurumlarının yetkileri güvence altına alınacak.”

21 Aralık, Milat

Harun Orak: “Sonra Abdurrahman Dilipak ile devam etti kampanya... LGBT ile ilgili bir yazısında bu cenah için kullandığı bir ibareyi Ak parti kadın kolları kendisine söylenmiş sandı. Dilipak'ın "Vallahi, billahi size demedim" açıklaması ise fayda etmedi... Oysaki çok az insanın hak aramaya cesaret ettiği 28 Şubat günlerinde Abdurrahman Dilipak o dönem mağdur olan bacılarımız için en önde mahkemeden mahkemeye koşan biriydi.”

22 Aralık, Konya Yenigün

MİL-SEN Genel Başkanı Mücahit Çelik: “Toplumda ciddi anlamda yozlaşma var. Bunun durdurulmasına yönelik hangi katkıları sunabiliriz bunun gayreti içindeyiz. İstanbul Sözleşmesi'ne karşı, LGBT derneklerine karşı savaş açtık. Bunlara karşı STK'ların ses çıkarması gerektiğini düşünüyoruz.”

 


Etiketler: medya
İstihdam