18/11/2019 | Yazar: Kaos GL

Hande Buse Şeker'i öldüren polis memuru Volkan H.'nin yargılandığı dava 13 Ocak’a ertelendi.

Hande Buse Şeker davası 13 Ocak’a ertelendi Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

İzmir’de trans kadın Hande Şeker’i öldüren polis memuru Volkan H. hakkında kasten öldürme, silahlı yağma, kişinin hatırasına hakaret ve nitelikli cinsel saldırı suçlarından açılan davanın üçüncü duruşması bugün (18 Kasım) görüldü.

Kapalı görülen dava, dosyadaki eksik hususların tamamlanması ve görüntülerin bilirkişi tarafından incelenmesi nedeniyle 13 Ocak’a ertelendi.

Duruşma geçmişi

21 Haziran’daki ilk duruşmada kapalılık kararı verilen dosyanın, 13 Eylül’de görülen ikinci duruşmasında olay yeri görüntüleri incelendi. Sanığın savunması ve tanık beyanı alındı. Mahkemenin kapalılık kararı verme gerekçesinin savunma alınması ve olay yeri videolarının izlenmesi ile ortadan kalktığını düşünen avukatlar kapalılık kararının kaldırılması talebinde bulunduysa da talep reddedildi.

Ne olmuştu?

İddianameye göre; polis memuru Volkan H., Hande Şeker’e ateş açtıktan sonra Şeker kaçarken peşinden gitti ve ateş açmaya devam etti. Bu sırada Şeker’in evdeki başka bir trans kadın arkadaşını da yaraladı.

Volkan H., Hande Şeker ve arkadaşından bütün paralarını kendisine vermelerini de istedi. Ardından Hande Şeker’e “Seni öldüreyim mi” diyerek ateş etmeye devam etti. Volkan H., Şeker’i öldürdükten sonra Şeker’in arkadaşı olan trans kadına cinsel saldırıda da bulundu.

Volkan H. hakkında kasten öldürme, silahlı yağma, kişinin hatırasına hakaret ve nitelikli cinsel saldırı suçlarından dava açıldı.


Etiketler: insan hakları
bülten