24/11/2015 | Yazar: Yıldız Tar

Pembe Ermenistan, ‘İsterse psiko-sosyal destek veririz’ dedi.

Homofobik siyasetçi eşcinsel çıktı, LGBTİ örgütü destek oldu Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Geçtiğimiz günlerde gökkuşağı bayrağı yakan Ermeni Sosyalist Hareketi lideri Robert Aharonyan’ın erkeklerle seks için iletişime geçtiği sosyal medyaya yüklenen bir videoyla açığa çıktı. Pembe Ermenistan, “İsterse psiko-sosyal destek veririz” dedi.

Ermenistan’daki siyasi parti Ermeni Sosyalist Hareketi’nin homofobik açıklamalarıyla gündeme gelen lideri Robert Aharonyan’ın bir gey partner sitesinde eşcinsel erkeklerle seks için iletişime geçtiğini gösteren video yayınlandı.

Aharonyan’ın 18 Kasım’da yayınlanan videosu kısa sürede Ermeni basınının odağında yer aldı.

Gökkuşağı bayrağı yakmıştı

Homofobik siyasetçi Aharonyan sıklıkla basına Ermenistan’daki LGBTİ toplumunu hedef alan demeçler veriyor. Aharonyan en son 6 Kasım’da Avrupa Birliği Delegasyon ofisi önünde birkaç genç adamla birlikte LGBT bayrağını yakmasıyla gündeme gelmişti.

Pembe Ermenistan’dan açıklama

Aharonyan’ın videosu tartışılırken, Ermenistan’da LGBTİ hakları için mücadele eden Pembe Ermenistan (PINK Armenia) örgütü de yazılı bir açıklama yaparak, “Robert Aharonyan’a dönük saldırılardan kaçınma uyarısı yapıyoruz” dedi:

“Kendinden nefret eden bir grup homofobik insan LGBT’lere dönük saldırgan tutumlar gösterse de, bu durumun suçlusu onlar değildir. Suçlamamız gereken LGBT’lere dönük olumsuz tutumları besleyen ve yeniden üreten toplumsal yapıdır.

“Aharonyan’ın güncel durumdaki savunmasızlığını göz önüne alarak kendisine Pembe Ermenistan olarak desteğimizi iletiyoruz. Aynı şekilde istediği taktirde kendisine psiko-sosyal destek vermekten de geri durmayacağımızı ilan ediyoruz.”


Etiketler: yaşam, dünyadan
nefret