20/04/2020 | Yazar: Kaos GL

Kaos GL ev sahipliğinde online lezbiyen* buluşmalarının ikincisi 23 Nisan’da. Kayıt yaptırmayı unutmayın!

Lezbiyen* buluşmasının ikincisi 23 Nisan’da! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

İllüstrasyon: Carrie Leigh Hobson

Avrupa Lezbiyen* Konferansı, yeni tip koronavirüs (Covid-19) pandemisinde sosyal izolasyon ve karantina deneyimlerini konuşmak için her gün yayın yapıyor.

Bu yayınlar kapsamında Kaos GL de 15 Nisan’da Türkçe bir buluşma düzenledi. İlk buluşmaya gelen yoğun talep üzerine Kaos GL ev sahipliğinde ikinci bir buluşma daha yapılacak.

Kaos GL’den Aylime Aslı Demir, Damla Umut Uzun ve Seçin Tuncel’in moderasyonuyla 23 Nisan’da Türkiye saatiyle 20, Avrupa saatiyle 19’da yapılacak Türkçe yayın; Türkiyeli lezbiyenleri bir kez daha bir araya gelmeye çağırıyor. Buluşmaya şu linkten kayıt yaptırabilirsiniz.

İlk buluşmadan: Birbirimizin sesini duymak

Aylime Aslı Demir, ilk buluşmanın ardından KaosGL.org’a yazdığı yazısında “Hafif içkiler eşliğinde hal hatır sormuşuz gibi” diyerek ikinci buluşmaya şöyle çağırdı:

“Birbirimizin bedenlerine olan bağlılığımızı kötü bir vesileyle küresel düzeyde anladığımız şu günlerde, bize birbirimizin sesini duymak, deneyimlerini dinlemek inanılmaz iyi geldi ve başka içeriklerle bu buluşmalara devam etmeye karar verdik. Eğer siz de dahil olmak, bir sonraki buluşmada deneyimi çoğaltmak ve bütün sakinliği ve neşesiyle birbirini anlamaya çalışan bu ekibe dahil olmak isterseniz Nisan 23’te gerçekleşecek ikinci buluşmamıza bekleriz. Buluşmaya dahil olabilmek için lütfen bu linkteki kayıt formunu doldurmayı unutmayın: https://forms.gle/rVWhUqSCjxQw2che6

Günlük buluşmalar

Konferans, her gün Türkiye saatiyle 13-14 ve 20-21 saatleri arasında yapılan yayınla etkileşim ve iletişimi güçlendirmeyi hedefliyor. Yaratılan online alanda biriktirilen deneyimler 26 Nisan Lezbiyen Görünürlük Günü’nde de paylaşılacak.

*Lezbiyen sözcüğünün yanına konulan yıldız; kendisine lezbiyen, feminist, biseksüel yahut queer olarak tanımlayan ve de kendisini lezbiyen aktivizm ile yan yana konumlayan herkesi içerme niyetiyledir. Aynı zamanda Lezbiyen kelimesi de görünürlük, güçlenme ve temsile dair politik mücadelenin bir parçası olma gayesiyle konferans organizatörleri tarafından kullanılmıştır.


Etiketler: kadın, yaşam
bülten