24/11/2021 | Yazar: Kaos GL

Sivil Alan Araştırmaları Derneği’nin üçüncü yaş günü: “Bugün CSSA 3 yaşında ve hak savunuculuğu yapan, bizlere umut olan birçok gençle yan yana durmuş olmanın heyecanı içinde!”

Sivil Alan Araştırmaları Derneği 3 yaşında Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Kasım 2018’de; “birkaç hak savunucusu olarak” kurulan Sivil Alan Araştırmaları Derneği (CSSA), 8 Kasım’da 3. Yaş gününü kutladı.

“Amacımız ifade, toplanma ve örgütlenme özgürlüklerinin savunuculuğunu yapmakla birlikte, hak savunucularının desteklenmesi ve hak ihlallerini görünür kılacak mekanizmaların yaratılmasına katkı sağlamaktı. İki seneyi aşkın süredir üniversiteli öğrencilerin kampüslerde verdiği hak mücadelesine destek olarak, yaşadıkları hak ihlallerini görünür kılarak ve gerek hukuki destek sağlayarak gerek öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda güçlendirme faaliyetleri organize ederek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün CSSA 3 yaşında ve hak savunuculuğu yapan, bizlere umut olan birçok gençle yan yana durmuş olmanın heyecanı içinde!”

Bu 3 yıl içinde neler olduğuna SAAD’ın (CSSA), gözünden bakmak isterseniz: “Türkiye’de Öğrenci Mücadelesi: Dayanışma Güçlendirir!” BelgeseliVideo Haber İkon  İlgili Video:


Etiketler: insan hakları, yaşam, aile
İstihdam