06/02/2020 | Yazar: Kaos GL

Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği’nin düzenlediği Zümrüdü Cinsellik Atölyesi, beden ve cinsellik olumlamayı gündemine alıyor.

SPoD’dan beden ve cinsellik olumlama atölyesi Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

İllüstrasyon: Emiliy Ramona

Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği’nin (SPoD) düzenleyeceği ‘Zümrüdü Cinsellik Atölyeleri’ 10 Şubat’ta “Beden ve Cinsellik Olumlama Atölyesi: Bedenlerimizle Varız, Cinselliğimizle Varız, Hazlarımız...." başlığı ile bir araya gelecek.

SPoD lezbiyen, biseksüel, aseksüel, heteroseksüel, trans ve cis kadınların ve artı kimliklerin katılımına açık etkinlik dizisini şöyle tanıyor:

“’Kendimi tanımak, farkında olmak, cinselliğimi, yönelimimi, bedenimi keşfetmek, var oluşumu yaşamak, dayatılan heteronormativiteyi fark etmek ve değiştirmek, başka türlü yaşamak, benden alınan gücümü geri almak istiyorum’ diyoruz ve bunu bizim gibi dert eden kadınlarla bir araya gelerek, birlikte sorgulayarak, birlikte değiştirerek, birlikte eyleyerek, birlikte eğlenerek yapmak istiyoruz.”

Nasıl katılabilirim?

Zümrüdü Cinsellik Atölyeleri’ne katılım için atolye@spod.org.tr e-posta adresine, e-posta başlığına “Zümrüt” yazarak başvurabilirsiniz. Katılım başvuru önceliğine dayalı ve çalışmalar sınırlı sayıda katılımcıya açık.


Etiketler: yaşam
Dijital