10/03/2020 | Yazar: Tanju Tariz

17 Mayıs diye dernek mi olur? Ben de yarın gidip 18 Mayıs’ı kuracağım. Eğlen gör!

17 Mayıs diye dernek mi olur ayol? Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Canlarım uzun süredir yazmıyorum. Yazmam için bir gerekçe yok zaten. Yazmamam için de yok. O zaman neden yazayım ya da neden yazmayayım? Azıcık yazmanın kime ne zararı olabilir? Ayol neyse yazayım dedim.

Kızımsu bir site yapmış benim için. Artık kaosjel’e yazmayacağım. Oraya yazacağım. Ama Yıldız Dar bana dedi ki o sitenin bir sürü işi var, temizliği var, sitenin tozunun alınması var, o işleri kim yapacak. Bu sitenin işleri neyse onları yapacak aktif gönüllüleri arıyorum! Neyse sitemin linkini aşağıya koyuyorum, en but similyalı olan laçolara kendimi emanet edeceğim. Ayrıca kızımsuyu da emanet edeceğim. Sitenin linki burada.

Lubunyalar boyutu değil işlevi önemli dese de son yazımdan bu yana kurulan el* çi bi ti ti artı örgütlenmeler bayağı bir cm’e takmışlar. Ben elvancıyım bilen bilir. Buta hayır demem, butlar butuna ıh demem… Kürdana da ayıp olmazcılardanımdır.

40+ Lubunya! Ayol çüş dedim. 40 ne! Bu kadarı da fazla. Sonra demezler mi “anne cm değil yaş” diye. Ne yaşı dedim. Lubunyanın yaşı imiş, ayol denyo musunuz? Ben burada boşuna mı pratiklerimi teorikleştiriyorum, teori pratiklerimi hornet profilimde paylaşıyorum. Grindr’a da halen giremiyoruz, o da içimde bir sızı… Neyse ayol lubunyanın yaşı olmaz! Laço da 40+ olmaz! 40’ından sonra laço olunmaz! Ay görende anlata anlata değil de lazere gidiyorum da ondan ayva tüylerim azaldı zanneder. Neyse Lubunya 40+ kurulmuş, nafta ve balamoz seven gönüllüleri bekliyormuş. Ben gidip gönüllülük yapmam malum ben manticiyim. Mantiler naftalaştıklarında “Naş hadi 40+ lubunyaya” diye bir adres gösterebileceğim için mutluyum. Öbür türlü alık laçolar başıma kalıyordu.

Neyse bunu kendime sindirdim derken, yeni bir dernek kurulmuş 17 Mayıs, hem de Ankara’da. Ay dedim ne güzel. Ama onun da adında cm var. Ama bunlar makul! 17 idealdir. Azı zarar çoğu yarar, similya için söylenmiş bir lubunya sözüdür. 17 iyidir. 17 elvanla but arasındaki sınırdır. Neyse editör (bunların da başka işleri yok sadece benim yazıma alıkıyorlar, neymiş 17 cm değil 17 Mayıs’mış. Kız ben de Mayıs’ı laço adı sanmıştım. 17 Mayıs diye dernek mi olur? Ben de yarın gidip 18 Mayıs’ı kuracağım. Eğlen gör!)

17-mayis-diye-dernek-mi-olur-ayol-1

Bu foto Yıldız’a özel. Başkası bakmasın. Ortamlarda enişteci geçinir ama kendi laçolarını asla paylaşmaz o. Tutarsız kızım benim.

Bu arada 17 Mayıs derneğini biraz sever gibi oldum. Biraz alıklar, biraz lubunlar! Waldorf ailesinin sosyal medya paylaşımlarından gördüm. 17 Mayıs Derneği her ay açılış yapıyormuş. Ocak açılışı, Şubat açılışı yapmışlar. Eğer yetişebilirsem Mart açılışını kaçırmayacağım ben de gideceğim. Lubunya derneği dediğin böyle olur. Ne o öyleee aylık programlar, ayol serde lubunyalık var! lubunyasın lubunya olduğun gibi yaşa! Mesela şu anda merakla bekliyorum Mart ayında açılış olacak mı? Ne zaman olacak? Bir muamma! Muamma demişken, her sene uçuyoruz, yüzüyoruz, koşuyoruz etkinlikleri yapıyorlar! Beni bir kere bile mercimekli içli köfteye, nohutlu tantuniye davet etmediler! Kaosjel vegan politikası gereği böyle yazıyorum ama biberli nohut çok güzel. Geçen gün Terra cafeye gittik onlar da yapmıştı. Cafeyi beğendim, hizmet 10, servis 10, lezzet 10, laço 0. Ama Nisan arkadaşımız sonuçta. Eğer cafeye gidip güzel bir yemek yemek istiyorsanız, laçonuzu kendiniz götürmeniz lazım!

Bu arada Yıldız da 31 oldu. İçinde patlıyor bu sene her şey. Artık ona Elizabeth Tar diyeceğiz.

Öptüm bye!

Kız benim yazılarımı kaosjelden al! Burada yayınla!

Tanjutariz mail şifremi kaybettim! Hükümsüzdür! Mail göndermeyin instagramdan yazın!

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Etiketler: yaşam, cinsellik
İstihdam