16/03/2021 | Yazar: Tanju Tariz

Yarın Boğaziçililerin duruşması için Çağlayan adliyesine gelecek laçolar beni ekleyin.

Bir Lubunya ne zaman aşağıya bakar? Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Kızlar malumunuz Covid dolayısıyla hayatımız, lubunyalığımız kısıtlandıkça ben de kış uykusuna yatıyorum. Şöyle bir uyanıp biraz sosyal medyada gezineyim derken bütün lubunyaların “aşağı bakmayacağız” dediklerini gördüm. Dedim gene sanırım enişteci bir lubunyayla kızkardeşi arasında madilik çıktı. Tek eşli, enişteci düşmanı lubunyalar örgütlendi benim mülkiyet karşıtı, özgürlüklerden yana olan eniştecilerime sarıyorlar! Hemen bu konuda kamuoyunu bilgilendirmek üzere bilgisayarın başına geçtim. Malum covid döneminde sadece bilgisayarın başına oturabiliyoruz. Covid bize çektirdin sen de çek!

Eniştecilik lubunyalığın şanındandır. Eniştenin aşağısına da bakarız yukarısına da bakarız. Kimin nereye bakacağına kimse karışamaz.

Gri ya da kırmızı eşofman giyen laçolara tabii ki de bakarız! Taligatöre de bakarız, gerekirse vites de değiştiririz. Bakan razı, bakılan razıysa kime ne. Kime ne!?

Meğer Boğaziçi eylemleri sırasında bir paparon gençlere böyle bir laf atmış oradan yayılmış bu. Tamam yayılsın ama attığımız sloganın lubunyalar için ne anlama geldiğine de bir bakmak lazım! Kaç gündür similyayalara bakmayacağım diye ne çektim bir ben bilirim, bir ben!

Neyse bu yazımı, Yıldız kürdan bulduğu için yayınlamadı. Uzat annem dedi. Kız lubunya dedim içimden; seni gören similyalar içine kaçıyorken ben bilinç yüksellemesi yaşayıp yazıyı uzatabilirim ki? Artı şu gökkuşağının altında söylenmedik ne kaldı ki?

Neyse metindeki anlam bütünlüğünü korumak adına Boğaziçi’nden 8 Mart’a atlıyorum! Paparon farklı şehirlerde gökkuşağına izin vermeyeceğiz demiş! Ayol gökkuşağı bir doğa olayı! Hadi alana çıkmamayı başardın diyelim yağmur yağdı, gökkuşağı açtı ne yapacaksın? Ayol gökkuşağını mı gözaltına alacaksın! Ayrıca benim gey radarım (şimdilerde LGBTİ+ radar) o kadar iyi çalışmıyor. Paparonların böyle bir radarı mı var?

Ayol pandemi yasaklarından ve kurallarından sıkıldık zaten. Bu arada benim daha önemli bir derdim var lubunyalar. Ne Boğaziçi ne 8 Mart. Tarika kolileri hoy anam hoy! Ucuz kondom gibi taksilere bir plastik koymuşlar, tarikatörün yanına oturamıyorsun, similyaasına bakamıyorsun, vitesi ben değiştirebilir miyim diye soramıyorsun, süpet alıkamıyorsun, Doğal olarak bir kültür yok oluyor! Tarikatör – lubunya dayanışması yok oluyor. Yasaklar kalksın! Pandemi bitsin!

Yıldız’cım editörüm yazımı sansürleme lütfen! Yazıda 8 Mart ve boğaziçinden fotoğraf kullanırsak seksi de olsa paparon koyma annem! Zırıllar, queerler, lubunyalar, gacılar, gacı gibiler, gibi gibiler olsun! İçimiz neşe dolsun!

Boğaziçi LGBTİ+ kulübünün kapatılmasından dolayı çok üzgünüm. Boğaziçili laçoların buna sessiz kalmayacağından ve laçonya isimli yeni kulübü kuracaklarından eminim!

Boğaziçi boğaz vs derken aklıma hep süpet geliyor. Ay kocamı getirin bana süpet alıkacağım!

Yarın Boğaziçililerin duruşması için Çağlayan adliyesine gelecek laçolar beni ekleyin. Yarın orada olacağım. İkinci ek de Umut Güve ile ilgili yazılan bölüm kaosgl.org yayın ilkeleri doğrultusunda yayınlanmamaktadır. Editörün notu: Umut Güve reklamın iyisi kötüsü olmaz dedi ise de kaosgl.org editörlerini ikna edemedim sevgili okuyucular.

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazı ve çizimlerden yazarları ve çizerleri sorumludur. Yazının ya da çizginin KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki veya çizimlerdeki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Etiketler: insan hakları, yaşam, cinsellik
İstihdam