14/12/2020 | Yazar: Aslı Alpar

Bir ihtimal daha var, evet… Gelecek güzeldir. Bilinmezliğiyle, ihtimalleriyle, karanlığıyla arzu doludur.

Bu bir yeni yıl yazısıdır Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

“1950’lerin modası geri döndü”, “80’lerde aşk ne güzeldi”, “Nerde o eski bayramlar”, “Ah eski Türkiye”…

Nostalji rüzgârları bulduğu her delikten evinizin içine dolar. Tüketim kültürü nostaljiyi kullanır, siyaset nostaljiden vazgeçemez, sinema endüstrisinin biriciğidir nostalji, geçmiş her şeydir…

Tüm aile masa başındadır, ailenin yaşça en büyük erkeği baş köşede oturur, masada fırınlanmış bir hindi, radyoda Kayahan “dallar kiraz, hava sıcak, yaz canım” çalıyordur. Kadınlar mutfakla salon arasında mekik dokurken sofraya her şey gelmeden yemeğe başlayan erkeklere güler yüzle sitem edilir.

Rakılar doldurulur.

Geçmiş hiçbir şey değildir. Ayağa kalkar, müziği kapatır ve sofrayı aşağı indirir ve evi terk ederseniz mazinin her daim aydınlık sokaklarından geleceğin bilinmez, karanlık bir o kadar ilgi çekici mahallesine yolunuz düşerse, geçmiş hiçbir şey değildir.

Rakı doldurulur.

Bugününden mutsuz herkesin geçmişe sarılması için herkes seferberdir. Rakılar içilir, geçmiş günler gelmeyecektir, hüzünlenilir, arkaya bir Müzeyyen Senar açarız, “Bir ihtimal daha var o da ölmek mi”dir?

Bir ihtimal daha var, evet… Gelecek güzeldir. Bilinmezliğiyle, ihtimalleriyle, karanlığıyla arzu doludur.

Rakı doldurulur.

Geçmiş hiçbir şeydir.

Geleceğe içelim.

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.Etiketler: yaşam
nefret