12/04/2021 | Yazar: Tanju Tariz

Zırıllar, lubunyalar size sesleniyorum: Kocalarınıza sahip çıkın, bana anne demesinler!

Bu yazıyı sonuna kadar okuyan her laço bir süpeti hak etmiştir! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Camdayım, bekliyorum kocacım.

25A okurum neden yazmıyorsun anne diye yazmış. Ben ne zaman 25A’ların annesi oldum! Anne senin babandır diyecektim. Şimdi babasına bir cinsiyet, cinsel yönelim, cinsiyet ifadesi, cinsiyet kimliği, toplumsal cinsiyet rolü atamış olurum diye sustum! Sevgili A’lar size sesleniyorum: hiçbir lubunya sizin anneniz değildir. Lubunyanın yaşı yoktur. Lubunyaca yaşlar cinsiyetlendirilmiştir ve laçolar içindir. Sen kendin naftalığın sınırındasın haddini bil!

Zırıllar, lubunyalar size sesleniyorum: Kocalarınıza sahip çıkın, bana anne demesinler!

Başka konularda isteniz de sahip çıkamazsınız benim güzelliğim karşısında durabilecek bir laço görmedim! Eğer duruyorsa laçonyadır! Laçonyalarla da işim olmaz! Onlar Umut Güve’ye, Yıldız Tar-ot’a gitsinler! Onlar paklar.

Bu arada uzun süredir yazmama nedenlerimden biri Yıldız’ın soyadına yenilikçi madi koliler atamamamdı. Ebru Merak saolsun, dün kız kardeşinin geçmişte şarap parasını çıkarmak için sokaklarda tarot falı baktığını öğrencince hemen Yıldız Tarot’u akıl etti. Ben de sabah sabah yemedim içmedim bu yazıyı yazayım dedim. Yemedim derken enişteniz dün gelmedi. Gruba girdi sanırım, queerantinadayım dedi. Sanırım Aslı Alpar’la grupta! Yakında çıkar kokusu, Aslı Alpar çizer, yazar bende anlarım. Aslı Alpar kocamdan uzak dur!

Bu arada geçen haftaki yazımının bir kısmı sansürlenmişti. Susma Platformu’na yazdım şikayet ettim. Yıldız Tar, Muzır kurulu gibi. Peki ben yazımda ne yazmıştım? Bana bir okurum sormuş! Umut Güve için ne kadar pornografik, erotik bir şey yazabilirsin ki demiş!

Okurumun adını arattım. Seçil Bey’miş kendileri. Bi ona baktım, bir Umut Güve’ye baktım. Ayol dedim, umut güve’me haşeratıma sen mi laf atıyorsun? “Sen kim insansın” (Editör not: türcülük yapmamak adına Seda Ablanın ünlü tiradını sansürledik, bu haliyle de bir bok anlaşılmıyor. Okuyucularımızdan özür dileriz) (Tanju Tarizin notu: ayol sen bir bok anlamıyorsun keditörlükten en azından “insanı” tırnak içine alsan anlayan anlar. Bu tiratla seda bacıma selam çaktığımı anlamayan okuyucu da gitsin resmi gazete okusun)

Neyse, ablamın Ankara’da adının lezbiyen noteri olduğunu öğrendim. Saygılarımı gönderiyorum kendisine. Lütfen kızlarımı lezbiyenliğini tescil etmeyin.

Ama Yıldız Tarot’un kızı Mihrimah lezbiyen sanırım. Ama erkek arkadaşı da var gibi (mantiye cinsiyet, cins, cinsel kimlik, cinsiyet kimliği, cinsel yönelim atıyor gibi oldum. Atadım ise o da beni kolilesin ödeşelim). Belki bi’dir kim bilir? Bi’ler benim gönlümün sultanıdır, Mihrimah da bir sultan olduğuna göre kesin bi’dir. Bakın istediğimde nasıl da düz doğrusal mantıksal çerçevede yazabiliyorum? Helak değil helaaaaaaaaaal kız bana! (Lütfen Mihrimah’ın bir fotosunu koy)

bu-yaziyi-sonuna-kadar-okuyan-her-laco-bir-supeti-hak-etmistir-1 

Mihrimah

Neyse Umut Güve’mi kimseye yedirmem! O da kimseyi yiyemiyormuş! Kız o yemez mi? Çanakkale’de yerel seçimlerde güya belediye başkanlığı, aynı zamanda 10 mahallede muhtarlığa aday olmuş, tanıtım broşürleri bastırıp kapı kapı dolaşmış koli çıkar diye! İşte oradan 15 manti yemiş. 5 senedir onu anlatıyor garibim. Pandemi döneminde koli bulamadığından şikayet eden ve benim de koli vermediğim sevgili A’larr (gizli p’ler, eskiden bunlara digin derdik artık başka şeylere digin deniyormuş, bu da Seçin-il’in marifeti. Lubunyacayı mahvetti.) hayrınıza Umut Güve’yi kolileyin.

Peki ben ne yazmıştım! Lubunyacamı sansürleyen keditörlere rağmen yazmak istiyorum. Bu sefer kaosjel’in lubunyaca kültürü ve dili düşmanı keditörleri anlasın diye Türkçe yazacağım! Yok aşkım yazmayacağım! Anlayan anladı. Ama burası dursun! Kaosjele madikoli attım o kadar boşa gitmesin!

Yazılarımda anlam bütünlüğü bekleyen, giriş, gelişme ve sonuç isteyen sevgili okuyucularım! Hayatınızın hangi alanında bir anlam bütünlüğüne sahipsiniz? Ayrıca sonsuz ifade ve örgütlenme özgürlüğü olan ülkemizde ifade edilmemiş ne kalmış ki Tanju kızkardeşinizin anlam bütünlüğüne taktınız!

Gözlerim güzel mi abla! (Antalyadaki lubunyaya selam olsun!, neşen neşemiz olsun)

Tarot’cum, bu lezbiyen noteri kısmına daha AKP kurulmadan önce kaosgl’in bir eyleminden kalma “lezbiyenler vardır” dövizi taşıyan ablanın olduğu fotoğrafı koy! Bir tane kıvanç fotosu koy! Umut Güve’den bir foto iste ama ısrar etme, göndermezse göndermesin, biz istemiş olayım. Tıklarım azalır diye korkuyorum! Her yazım tıklandığında ben kendim tıklanmış gibi hissediyorum!

bu-yaziyi-sonuna-kadar-okuyan-her-laco-bir-supeti-hak-etmistir-2 

Fotoğraf: Ankara, 2002

Bu arada Eryaman bölgesinde oturan bir okurum covid olduğunu duydum! Sürekli bana anne, elime erkek sinek eli bile değmiyor diyordu. (alık kışın sanki sinek var da) neyse ablası ve yeğeni ile oturuyordu. Eline erkek eli değmiyorken, nasıl olur da covid olursun sen! Demek ki o evde abla ve yeğen yokken süpetler alıkılmış! Koliler kesilmiş! Ama kızım bizim nazarımız değmez! Ama covid! Bu söz foto gibi bütün gerçekleri ortaya döker!

Bu yazıyı sonuna kadar okuyan her laço bir süpeti hak etmiştir!

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazı ve çizimlerden yazarları ve çizerleri sorumludur. Yazının ya da çizginin KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki veya çizimlerdeki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Etiketler: yaşam, cinsellik
İstihdam