05/09/2023 | Yazar: Anjelik Kelavgil

Nefret taarruzunda “durakta oturan trans kadına, ‘eğlencesine’ yangın tüpü sıkma” aşamasına gelen bu toplamın; “millilik” adına Sırbistan’ı desteklediğine de tanıklık ettik. Hani biz marjinaldik?

Davetiye Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

A Milli Kadın Voleybol Takımını tebrik ediyorum. Meğer hep beraber sevinmeye ne kadar da ihtiyacımız varmış. Ağzımızın tadını kaçırmasalar şaşırırdım tabi, öyle bir pespayelik saçıldı ki ortaya; biraz daha yakından baktığımızda, şüphesiz bunda düşünüp görebilen kimseler için (ne) ibretler vardır.

Sevincimizi hedefine koyan nefret taburlarının ne çeşit hummalar geçirdiklerine hep beraber şahit olduk yeniden. LGBTİ+ nefretinden, kadın düşmanlığından gözü dönmüş; yerli ve milli Evanjeliklerin hezeyanlarıyla çınladı gök kubbe.

“Benim ülkemi lezbiyen yapamayacaksınız.” diyerek minçosunu yırtan hadsizlik; “Heteroseksizm nedir?” sorusuna yaşayan bir örnek olarak yerini aldı şimdiden mesela.

2015’te başlattıkları nefret taarruzunda “durakta oturan trans kadına, ‘eğlencesine’ yangın tüpü sıkma” aşamasına gelen bu toplamın; “millilik” adına Sırbistan’ı desteklediğine de tanıklık ettik. Hani biz marjinaldik?

Kitlesel sevinci kolektif kursağımızda bırakmaya niyet edenlerin seviyesizliğinin dibi olmadığını da herkes görmüştür diye düşünüyorum. Öyle ummak istiyorum.

İşte bu seviyesizlik yıllardır lubunyalara musallat olmuş durumda, sevgili laik atak geçiren geniş kitleler. Yıllardır bu akıl tutulmasıyla sınanıyoruz lubunyalar olarak. Korkunç bir vasatlık, tüm safsatalarına varlığımızı malzeme ediyor. Yıllardır hayatı bize zehretmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Ne çocukluğumuz ne bedenlerimiz ne özelimiz kaldı dillerine dolamadıkları. Zehir olan hayatlarda eşitleniyoruz sizlerle farkında mısınız? Tarihin cilvesi bu olsa gerek, içkiyi ve onur yürüyüşünü aynı gerekçelerle yasaklıyorlar artık.

Bu davetiyeyi de o yüzden yazma ihtiyacı hissettim, zorbalığı siyaset zanneden bu akıldan utanan birkaç kişiyi harekete geçirir belki.

Öncelikle, o günkü sevincine karşı sorumlu davranmaya davet ediyorum herkesi.

Lubunya nefretini ittifak harcı yapan bu akıl; anayasa tartışmaları adı altında yine lubunyalara gündelik hayatı zehretmeye niyet etmiş durumda. Sevincine karşı sorumlu davranan herkesi bu konuda ses çıkarmaya, tavır almaya davet ediyorum.

Nefreti sokaklara hakim kılarak bulunduğumuz her yerde yangın tüpleriyle bize “eğlencesine” saldırma niyetinde olan bu kitlenin saldırılarına karşı herkesi harekete geçmeye davet ediyorum.

Kamu gücünü elinde tutan bu azgın azınlığın giderek artan LGBTİ+ nefreti karşısında, herkesi LGBTİ+’ların yanında açık açık saf tutmaya davet ediyorum.

Sözün özü; sevincinde samimi olan herkesi, ayağımıza dolanan bu nefret prangalarından hep beraber kurtulmaya davet ediyorum.

Yoksa kalan son özgürlük kırıntılarına da özel tüketim vergisi gelecek, benden söylemesi.

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazı ve çizimlerden yazarları ve çizerleri sorumludur. Yazının ya da çizginin KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki veya çizimlerdeki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Etiketler: yaşam, nefret suçları, siyaset, spor
İstihdam